تاریخ: 2017-07-16 شناسه خبر: 51280

برگزاری مسابقات قهرمانی کشور چوگان بانوان تا پایان آبان ماه؛

نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان: تیم چوگان بانوان شهریور ماه به سوئیس می‌رود

مهسا محمدی فر نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان : تیم چوگان بانوان شهریور ماه به سوئیس می‌رود

مهسا محمدی فر نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان عنوان کرد: تیم چوگان بانوان 11 شهریور ماه به سوئیس اعزام خواهد شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مهسا محمدی فر نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان عنوان کرد: تیم چوگان بانوان ۱۱ شهریور ماه به سوئیس اعزام خواهد شد. مسابقات دوستانه‌ای در این کشور پیگیری می‌شود، که از بانوان ایرانی هم برای حضور در این رقابت‌ها دعوت بعمل آمده است.

محمدی فر ادامه داد: پنج نفر از بانوان به سوئیس می‌روند. در سوئیس برای در اختیار گذاشتن اسب‌ها مبالغ بسیار زیادی دریافت می‌کنند این مسئله در کشورهای زیادی که میزبانی رقابت‌های چوگان را بر عهده می‌گیرند، برقرار است در حالیکه در کشور ما اسب‌ها را به رایگان در اختیار چوگان‌بازان خارجی قرار می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: میزبانی مسابقات چوگان بانوان در دستور کار فدراسیون قرار گرفته اما در اولویت نیست. البته در صورت حمایت اسپانسرها این اتفاق هرچه زودتر خواهد افتاد. ضمنا اگر دعوتی در کار باشد احتمال زیاد با آرژانتین مذاکراتی انجام می‌شود.

مهسا محمدی فر افزود: سال گذشته مسابقات قهرمانی کشور چوگان بانوان برگزار نشد، چون اسب‌ها برای مسابقات مهم‌تری آماده می‌شدند. اما حالا که تورنمنت با اهمیتی پیش رو نداریم حتما تا آبان ماه مسابقات بانوان را برگزار می‌کنیم.

وی در خصوص استعدادیابی در چوگان بانوان گفت: به تازگی نخستین مدرسه استعدادیابی چوگان آغاز به کار کرده که با استقبال زیادی مواجه شده است. از طرفی چون مناظر اطراف زمین‌های چوگان سرسبز است خانواده‌ها نیز برای تمرین فرزندان‌شان در این مراکز و پیک نیک کردن تمایل زیادی نشان می‌دهند. خوشبختانه استعداد یادگیری این رشته ملی ایرانی در خون ایرانیان است و نونهالان دختر در عرض شش ماه در این رشته تقریبا حرفه‌ای می‌شوند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان در پایان گفت: این مدرسه برای فدراسیون درآمد زایی دارد. از طرفی از آنجا که چوگان ورزش ملی ایران است، ارتباطات خوبی هم با صداوسیما داریم. مثلا هزینه برگزاری مسابقات و جوایز برندگان از جیب اسپانسر پرداخت می‌شود و در عوض کالا یا برند فرد در تلویزیون تبلیغ خواهد شد. کارنامه ایران در برگزاری مسابقات چوگان داخلی و خارجی درخشان است اما با جذب افراد علاقمند چوگان برای سرمایه‌گذاری می‌توانیم کمک بیشتری به ورزش ملی ایران داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *