تاریخ: 2017-08-31 شناسه خبر: 52604

در گفتگو با پریسا بهزادی؛

ماجرای اعزام کاکلی و توکلی به بازی‌های داخل سالن آسیا از زبان نایب رئیس فدراسیون

پریسا بهزادی: بخش بانوان ماراتن بین المللی پارس بانظم و بدون حاشیه برگزار شد

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی در خصوص اعزام سپیده توکلی، الهام کاکلی و فرزانه فصیحی به بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان مسائلی را بیان کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بازی‌های داخل سالن آسیا به میزبانی ترکمنستان را پیش رو داریم، در حالیکه فدراسیون دوومیدانی مقدمات حضور ۸ نفر از آقایان را در این رقابت‌ها فراهم می‌کند در بخش بانوان برای اعزام تنها ۲ نفر شرط و شروطی گذاشته است. هشت نفر از آقایان قرار است بدون اما و اگری به این مسابقات اعزام شوند اما همچنان اعزام سپیده توکلی در پنج‌گانه و الهام کاکلی در دوی ۴۰۰ متر در حالی که کمتر از ۲۰ روز تا آغاز رقابت‌ها مانده قطعی نشده است.

براساس اعلام سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی کاکلی در بازی‌های داخل سالن آسیا حاضر نخواهد شد و حضور توکلی نیز مشروط خواهد بود. توکلی در ۵ گانه باید رکورد ۳۸۰۰ را ثبت کند و در غیر اینصورت جایی در کاروان اعزامی نخواهد داشت.

پریسا بهزادی نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی در خصوص حضور توکلی در این رقابت‌ها به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: سال ۹۶ تا کنون مسابقات پنج‌گانه در رقابت‌های لیگ بانوان برگزار نشده، به همین خاطر سپیده توکلی در ماده هفت‌گانه مسابقات آغاز فصل شرکت کرد و امتیاز بسیار خوب ۴۹۹۸ را بدست آورد. قطعا در ماده پنج‌گانه نیز قادر به ثبت رکورد ۳۸۰۰ است و توانش را دارد. او باید روز دوشنبه این رکورد ورودی را بزند در غیر اینصورت نمی‌دانم چه خواهد شد؟! کسی جایگزین او می‌شود یا نه، نمی‌دانم فقط مطمئنم در شرایط فعلی و با وجود آمادگی بالای توکلی او بهترین گزینه برای اعزام به این رقابت‌ها است.

وی در خصوص دلایل عدم اعزام الهام کاکلی به این رقابت‌ها خاطر نشان کرد: مقدمات حضور این بانوی ورزشکار در ترکمنستان فراهم شده و برای اعزام کاکلی تمام تلاش‌مان را به کار بستیم؛ امیدوارم قطعی شود. او نیز آماده‌ترین و بهترین گزینه برای رقابت در ترکمنستان است و آمادگی بسیار بالایی دارد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی افزود: نگرانم این استرس‌ها و فشارهای روانی و بازخورد رسانه‌ها آنهم نزدیک به اعزام بر روحیه بانوان دوومیدانی کار تاثیر منفی گذاشته و باعث افت عملکرد آنها شود.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار سایت ورزش بانوان که پرسید ” با توجه به مطلبی که فرزانه فصیحی در حساب کاربری اینستاگرام خود در خصوص عدم اعزامش به مسابقات داخل سالن ترکمنستان منتشر کرد چه جوابی برای صحبت‌های فصیحی دارید؟ ” عنوان کرد: فصیحی تنها یک درد و دل ساده کرده بود. از ابتدا نامش در لیست اعزامی‌ها نبود. سعی شد برای رقابت‌های ترکمنستان آماده‌ترین بازیکنان انتخاب شوند.

یک پاسخ به “ماجرای اعزام کاکلی و توکلی به بازی‌های داخل سالن آسیا از زبان نایب رئیس فدراسیون”

 1. زیبا گفت:

  همش بهانست دومیدانی ورزش پایه و پرمدال همیشه با حداقل نفرات چه مرد چه زن اعزام شده. در ۴۴ ماده قهرمانی اسیا ۱۳ نفر (یک زن) در کشورهای اسلامی ۵۴ ماده کلا ۲۰ نفر و دو زن
  داخل سالن ۲۶ ماده و ۱۰ نفر و فقط دو زن
  هند قهرمانی اسیا با ۹۰ نفر
  کشورهای اسلامی ترکیه ۵۰ و اذربایجان ۴۵ نفر
  در داخل سالن هم چین و قزاق و ژاپن احتمالا با بیست تا سی نفر
  ورزش پایه ایران یتیم و نابوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *