تاریخ: 2017-09-12 شناسه خبر: 52857

همسر پیشین مهدی مهدوی‌کیا؛

سمیرا سمیعی با ملیتی ایرانی که حرف اول را در فوتبال مردان آلمان می‌زند

سمیرا سمیعی

یکی از بانوانی که حرف اول را در فوتبال مردان می‌زند، سمیرا سمیعی، همسر پیشین مهدی مهدوی‌کیا و دختر پروفسور سمیعی است.

شمار زنانی که در فوتبال زنان، در عرصه باشگاهی یا ملی پست یا سمتی را برعهده دارند، کم نیست. اما شمار آنانی که در عرصه فوتبال مردان به جایگاهی دست یافته‌اند، اندک است. یکی از اینها که حرف اول را در فوتبال مردان می‌زند، سمیرا سمیعی ، همسر پیشین مهدی مهدوی‌کیا است که در ادامه به معرفی او می‌پردازیم:

سمیرا سمیعی (مدیر برنامه ورزشی)

یکی از معدود زنانی که در آلمان عرصه خرید و فروش بازیکنان فوتبال فعالیت دارند، سمیرا سمیعی، همسر پیشین مهدی‌ مهدوی‌کیا، ملی‌پوش سابق ایران است. سمیعی در این راستا با باشگاه‌های دسته اولی و دومی آلمان از جمله بایر لورکوزن، آینترداخت فرانکفورت، هوفن‌هایم و هرتا برلین و همچنین شماری از باشگاه‌های اروپایی چون آ اس موناکو و استاندارد لیژ همکاری داشته است.

. او مدیر برنامه افرادی مثل آرمین فه، آدریانو، سوشا مکانی، لوتار ماتئوس و پرمرته ساکر بوده و به ۶ زبان مسلط است. آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی و البته فارسی و انگلیسی.

سمیرا سمیعی، متولد ۱۹۷۷ میلادی یا ۱۳۵۶ هجری شمسی است و مدتی هم در مطبوعات ستون‌نویسی ورزشی کرده است. برای مجله راند ۱ و راند ۲ و سایت گل آلمانی.

سمیعی در تهران و در یکی از قدیمی‌ترین و اشرافی‌ترین خانواده‌ها متولد و در فرانسه و کانادا بزرگ شده است. او در ۱۹ سالگی به مونیخ رفت تا تحصیلات خود را در مدیریت گردشگری بین المللی ادامه دهد و بعد نیز مدرک مدیریت ورزش در کانادا را کسب کرد.

ماجرای سمیرا سمیعی و مهدی مهدوی کیا

سمیرا سمیعی، دختر پروفسور حسین سمیعی (یکی از بزرگترین جراحان چشم در جهان و ایران) ۱۲ سال پیش در آلمان به عنوان مدیر برنامه‌های مهدوی کیا مشغول به کار بوده که پس از مدتی در حالی که همسر مهدوی‌کیا در ایران بوده، خبر ازدواج این دو منتشر می‌شود. البته خبر جدایی این دو پیش از جام جهانی ۲۰۰۶، منتشر و در نهایت موجب عذر خواهی مهدوی‌کیا شد.

عقد سمیرا و مهدی، به صورت ایرانی برگزار شده بوده و آیت الله بروجردی هم آن را خوانده بود.

سمیرا سمیعی را اگرچه جامعه ایرانی و فوتبال ایران با یک موضوع جنجالی و پرونده خبرساز او و مهدی مهدوی‌کیا می‌شناسد اما فوتبال آلمان تصویر دیگری از این «خانم» دارد. او تنها مدیر زن نقل و انتقالات فوتبال آلمان است در کنار ۱۴۰ ایجنت مرد.

سمیرا سمیعی در ایران

او اکنون یک همسر آلمانی دارد که در کار لوله‌های نفتی است. مالک یک کارخانه است و به قول او «آن قدر سرش شلوغ است که فرصت نکرد با من در سفر آخر سمیرا ایران بیاید.» با بچه‌ای که در حال حاضر ۷ ساله است. او تقریبا سه سال پیش به همراه لوتار ماتئوس اسطوره فوتبال آلمان به ایران آمد و در گفتگو با یکی از روزنامه‌های ایرانی گفت: «موضوع من و مهدی ۸ سال پیش تمام شده است. ما با هم به صورت قانونی ازدواج کردیم و قانونی هم جدا شدیم. من به دادگاه قول داده‌ام که در مورد این موضوع زیاد حرفی نزنم. از طرفی حوصله ندارم دوباره حرف‌ها و شایعات جدیدی در این مورد بسازند.»

سمیرا سمیعی با ملیتی ایرانی که حرف اول را در فوتبال مردان آلمان می‌زند

سمیرا سمیعی در این گفتگو همچنین مدعی شد با همسر آلمانی و پسرش خوشبخت است. شوهرش اسپانسر باشگاه بایرن مونیخ و آگزبورگ است و به اعتبار او در لژ مخصوص در ورزشگاه‌ها حضور می‌یابد.

مطالب مرتبط:

خانم معروفی که سوشا مکانی را به نروژ برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *