تاریخ: 2017-09-18 شناسه خبر: 53043

ورود زنان سعودی هم به استادیوم آزاد شد!

ورود زنان سعودی هم به استادیوم آزاد شد!

دولت عربستان برای نخستین بار در اقدامی نوگرایانه و تابو شکن به زنان این کشور اجازه داد تا در جشن ملی این کشور همراه با مردان در یکی از استادیوم های فوتبال این کشور حضور پیدا کنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ایرنا: به نوشته روز دوشنبه پایگاه خبری ارم نیوز امارات، دایره رفاهی دولت عربستان هفته آینده جشنی بی سابقه با حضور خانواده های عربستانی برای اولین بار در تاریخ این کشور در یکی از استادیوم های فوتبال به مناسبت روز ملی عربستان برگزار می کند.

براساس این گزارش، در این جشن به زنان عربستانی اجازه داده شد تا در کنار فرزندان و همسران خود در جشنی که مردان غیرمحارم نیز حضور دارند، شرکت کنند.
دایره ورزش دولت عربستان اعلام کرد که به خانواده های عربستانی اجازه داده می شود که در ورزشگاه ملک فهد در ریاض پایتخت این کشور حضور یابند تا در جشن سرگرمی و هنری که به مناسبت روز ملی عربستان ۲۳سپتامبر(۱مهر) برگزار می شود، حضور یابند.

شرکت زنان عربستانی در یک جشن با حضور مردان یکی از مسایل مورد اختلاف عربستان در دو سال و نیم گذشته بود.

برغم اینکه حضور زنان در فعالیت ها و مناسبت های مختلف دایره رفاهی دولت عربستان پیش از این نیز آمده بود و به عنوان یک حمایت از تغیییرات اجتماعی و فرهنگی درعربستان فرض می شود اما شنبه آینده عربستان نخستین مشارکت زنان عرب این کشور در روز جشن ملی و در داخل یک استادیوم فوتبال درحالی که پیشتر از ورود به ورزشگاه ها و دیدن مسابقات در کنار مردان منع می شدند، شاهد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *