تاریخ: 2017-10-08 شناسه خبر: 53827

صحبت‌های شهربانو و الهه منصوریان در مورد مدال طلای ووشو قهرمانی جهان

شهربانو و الهه منصوریان دو خواهر طلایی ووشوکار که سهم زیادی در کسب این افتخار تاریخی داشتند از رمز شکست دادن چینی‌ها گفته‌اند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ قهرمانی تیم ملی ووشو در روسیه و پایان سلطه چینی‌ها در مسابقات ووشوی قهرمانی جهان در بخش ساندا، یکی از مهم‌ترین اتفاقات روزهای اخیر ورزش ایران به حساب می‌آید. تیمی که موفق شد با کسب ۷ مدال طلا و یک نقره بهترین نتیجه تاریخ این رشته را کسب کند. چینی‌ها ۱۳ دوره در بخش ساندا قهرمان جهان بودند و ایران در ۴ دوره این مسابقات به نایب قهرمانی رسید، حال چینی‌ها با اتمام چهاردهمین دوره مسابقات که هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود، سکوی اولی جهان را از دست دادند، موضوعی که موجب نگرانی چینی‌ها شد و البته کار ما را در ووشو برای حفظ این عنوان سخت‌تر خواهد کرد. شهربانو و الهه منصوریان دو خواهر طلایی ووشوکار که سهم زیادی در کسب این افتخار تاریخی داشتند از رمز شکست دادن چینی‌ها گفته‌اند:

شهربانو منصوریان درخصوص چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان که در روسیه برگزار شد، می‌گوید: «امسال ۶۰ کشور در مسابقات حضور داشتند که این نشانه استقبال کشورها از این رشته است. اکثر کشورها با مربیان چینی در مسابقات حاضر شدند که این موضوع نشان می‌دهد کشورها برای پیشرفت در این رشته از چینی‌ها کمک می‌گیرند البته ما هم در بخش بانوان مربی چینی داریم و به پیشرفت ما کمک بسیاری کرد.»

بانوی ووشوکار وزن منهای ۶۵ کیلوگرم ادامه می‌دهد: «تیم ما در این دوره فوق‌العاده ظاهر شد، ماه‌ها بود که در اردو به سر می‌بردیم و در این مدت از خانواده‌مان دور بودیم که خوشبختانه زحمات و تلاش‌ها نتیجه داد. رقبا بسیار سرسخت بودند بخصوص حریف مصری که ۳ دوره نایب قهرمان جهان بود.»

او با اشاره به نخستین قهرمانی تیم ملی و پایان سلطه چینی‌ها در مسابقات قهرمانی جهان می‌افزاید: «تماشاگران زیادی برای دیدن بازی‌های ما به سالن می‌آمدند در حالی که این اتفاق برای چینی‌ها نمی‌افتاد. تنها چینی‌ها از ایران می‌ترسیدند و سایر کشورها در رقابت با چینی‌ها خودشان را از پیش باخته می‌دانستند در حالی که تفکر ما در رقابت با چینی‌ها تنها برد بود.»

دارنده ۴ مدال طلای مسابقات جهانی ادامه می‌دهد: «سختی‌های زیادی در زندگی کشیدم و در هنگام هر مبارزه‌ای این سختی‌ها را مرور می‌کنم و تنها فکرم پیروزی در تمامی مبارزات است. این قهرمانی کام چینی‌ها را تلخ کرد و ممکن است اجازه ندهند تا مربیان چینی به ایران بیایند.»

الهه منصوریان دیگر ووشوکار طلایی ایران در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم می‌گوید: «حقیقتاً فدراسیون ووشو بسیار خوب عمل می‌کند و این قهرمانی نتیجه تلاش‌های چندین ساله فدراسیون ووشو است.»

الهه منصوریان می‌افزاید: «امیدوارم توجه مسئولان بین ووشو و سایر رشته‌ها برابر شود. صدا و سیما می‌توانست مسابقات را به صورت زنده پخش کند که این کار را انجام نداد.»

دارنده ۲ مدال طلای مسابقات جهانی ادامه می‌دهد: «قطعاً کارمان در مسابقات آینده سخت‌تر خواهد شد چرا که این قهرمانی باعث می‌شود تا چینی‌ها نگاه جدی‌تری به ووشوی ایران داشته باشند. البته همان طور که گفتم، ما هنوز از نظر امکانات از چینی‌ها پایین‌تر هستیم چرا که باشگاه‌های چینی امکانات خوبی دارند و پول زیادی به ووشوکاران خود می‌دهند، این موضوع باعث می‌شود تا آنها با تمرکز کامل در مسابقات حاضر شوند.»

او درخصوص حضور سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال در جمع ووشوکاران پیش از آغاز مسابقات می‌گوید: «آزمون در زمان حضور تیم ملی در کازان پیش ما آمد و به تمامی ما انرژی داد. ما به او قول دادیم که طلا بگیریم و خوشبختانه به قول‌مان عمل کردیم. حضور یک بازیکن فوتبال در بین ورزشکاران سایر رشته‌ها نشان می‌دهد که هنوز حس جوانمردی در بین فوتبالیست‌های کشورمان وجود دارد. سردار بازیکن خوبی است و امیدوارم در جام جهانی باعث خوشحالی مردم ایران شود.»./ روزنامه ایران

شهربانو و الهه منصوریان از بچه‌های شیرخوارگاه آمنه دیدن کردند (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *