تاریخ: 2017-12-02 شناسه خبر: 56009

قرعه کشی جام جهانی روسیه

دختران فوتبالیست درباره قرعه ایران در جام جهانی چه گفتند؟

قرعه کشی جام جهانی 2018 در کاخ کرملین روسیه همه نگاه ها را به خود معطوف کرد اما علاوه بر ملی پوشان تیم ملی ایران ، دختران ملی پوش فوتبال ایران هم در مورد قرعه ایران در جام جهانی نظرات جالبی دارند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ، به بهانه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در کاخ کرملین و همگروهی تیم ملی فوتبال ایران با اسپانیا ، پرتغال و مراکش در گروه مرگ به سراغ بهترین های فوتبال زنان ایران رفتیم تا نظر آن ها را درباره قرعه ملی پوشان در روسیه بدانیم.

الهام فرهمند و فروغ موری بازیکنان سپاهان و زهرا قنبری و سمانه چهکندی بازیکتان شهرداری بم از قرعه کرملین گفتند. نکته جالب آن که آن ها با شور و اشتیاق از امید حرف زدند و از این که حضور در گروه مرگ بیش از آن که چالش باشد یک فرصت بزرگ است. فرصتی برای نشان دادن توان ایران!

الهام فرهمند: جوک سازی ممنوع ! روحیه بدهیم

الهام فرهمند هافبک میانی تیم فوتبال سپاهان و تیم ملی در مورد قرعه ایران در جام جهانی در گفتگو با “ورزش بانوان” می گوید: وقتی تیمی به جام جهانی صعود می کند باید انتظار رویارویی با حریفان سختی را داشته باشد. رقابتی که  ۳۲ تیم برتر دنیا در آن حضور دارند طبیعتا سخت خواهد بود. این که با اسپانیا ، پرتغال و مراکش هم گروه هستیم هم  محاسن داره هم معایب خودش را.

الهام فرهمند در نظرسنجی برنامه فرمول 1

فرهمند حسن حضور در گروه مرگ را بازی در برابر برترین های جهان می داند و می گوید: بازی کردن برابر این تیم ها و بازیکنان باعث پیشرفت فوتبال ما می شود و فرصت فوق العاده ای است که بازیکنان ما به همه دنیا نشان دهند که ما چه استعداد هایی داریم اما طبیعی است که هم گروهی با این تیم ها صعود ایران از مرحله ی گروهی را خیلی سخت می کند.

این بازیکن با اخلاق تیم ملی ایران می افزاید:  فکر می کنم وقتی قرعه کشی تمام شده ، به جای ساختن جوک و شروع به فحاشی در پیج های شخصی بازیکنان اسپانیا و پرتغال از سوی عده معدودی ، بهتر است با تزریق انرژی مثبت به بازیکنان خودمان اعتماد به نفس و روحیه آن ها را بالا ببریم. ما باید به بازیکنان و کارلوس کیروش اعتماد کنیم.

خانم گل: مردم روزهای سختیم!

زهرا قنبری مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و صدرنشین فعلی جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال زنان در این باره در گفتگو با “ورزش بانوان” می گوید: گروه بسیار سختی داریم. اگر در گروه دیگری قرار می گرفتیم شانس بیشتری برای صعود داشتیم اما اکنون از این که می توانیم با ۲ تیم درجه یک دنیا بازی کنیم باید خوشحال باشیم حتی اگر در این مرحله حذف شویم. بازی با اسپانیا و پرتغال به فوتبال ایران کمک زیادی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: چند سالی است که تیم ملی بهتری داریم. اگر از گروه هم صعود نکنیم اطمینان دارم تیم ملی ما بازی های خوبی در روسیه انجام خواهد داد. با این که قرعه سختی داریم ، اما نباید خود را از قبل ، بازنده بدانیم. می توانیم شگفتی ساز شویم ، صعود دور از دسترس نیست اما برای صعود باید خارق العاده باشیم. ما ایرانی ها مردم روزهای سخت هستیم.

فروغ موری و امید به صعود

فروغ موری ، بهترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر فوتبال زنان که در حالی حاضر یکی از مهره های مهم تیم ملی و سپاهان اصفهان است نسبت به صعود ناامید نیست.

موری در گفتگو با “ورزش بانوان” می گوید: با توجه به این که تیم ملی در گروه سختی قرار گرفته ، باید قدر فرصت باقی مانده تا برگزاری جام جهانی را بدانیم. این که تا چه اندازه از تیم ملی حمایت شود و تیم ملی در چه مسابقات تدارکاتی به میدان برود در آینده و نتایج تیم ملی در جام جهانی تاثیر مستقیم دارد و این موضوع تعیین کننده است نه نام حریفان.

فروغ موری

فروغ فوتبال ایران ، امیدوار است با وجود حریفان سرسختی به نام اسپانیا و پرتغال باز هم اتفاقاتی رخ دهد که تیم ملی به یک هشتم نهایی صعود کند. موری نسبت به صعود ایران ، اصلا ناامید نیست.

چهکندی: هم خوش شانسیم هم بدشانس!

سمانه چهکندی یکی دیگر از ملی پوشان خوش اخلاق فوتبال ایران است که در تیم شهرداری بم بازی می کند و از مهره های مهم این تیم در راه صدرنشینی فصل جاری لیگ برتر بوده است.

چهکندی در گفتگو با “ورزش بانوان” درباره قرعه ایران در روسیه معتقد است ایران از طرفی  خوش شانس ترین تیم و از  سوی دیگر بدشانس ترین تیم جام جهانی است و توضیح می دهد:  به دلیل این که شانس این را داریم که بهترین نمایش را در برابر بهترین تیم های جهان داشته باشیم تیم خوش شانسی هستیم اما بدشانسی ما از این جهت است که باید در همان ابتدای جام با حرفه ای ترین تیم های جام رودرررو شویم.

سمانه چهکندی در حال ارسال کرنر

سمانه چهکندی در حال ارسال ضربه کرنر

او نیز همانند فروغ موری به آینده ایران در سرزمین شمالی امیدوار است: از حالا نباید ناامید باشیم و این ناامیدی را به تیم ملی انتقال دهیم. من اطمینان دارم کارلوس کیروش بهترین نسخه از تیم ملی ایران را به جهان عرضه خواهد کرد. ایران می تواند بهترین نمایش خود را در معرض دید دنیا بگذارد پس چرا باید از قرار گرفتن در گروه مرگ ناراحت باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *