تاریخ: 2018-01-10 شناسه خبر: 57567

برای سومین مرتبه؛

انتخاب آسیسات اوشوالا، ستاره نیجریه به عنوان بهترین فوتبالیست زن آفریقا

انتخاب آسیسات اوشوالا ستاره نیجریه به عنوان بهترین فوتبالیست زن آفریقا

آسیسات اوشوالا هافبک تهاجمی دلیان کوناجیان و تیم ملی نیجریه به عنوان بهترین بازیکن فوتبال زنان سال 2017 قاره آفریقا معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از africanews، در مراسمی که چهارم ژانویه در آکادمی جوایز آفریقای جنوبی در آکرا (غنا) برگزار شد آسیسات اوشوالا ( Asisat Oshoala )، هافبک تهاجمی ۲۳ ساله باشگاه چینی دلیان کوانجیان و تیم ملی نیجریه برای سومین مرتبه جایزه زن سال فوتبال قاره سیاه ( Glo-CAF Awards 2017 ) را ربود. او پیش از این، سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ نیز موفق به کسب این عنوان شده بود.

انتخاب آسیسات اوشوالا ستاره نیجریه به عنوان بهترین فوتبالیست زن آفریقا

همچنین تیم ملی زنان آفریقای جنوبی به عنوان بهترین تیم ملی زنان قاره آفریقا در سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

گبریل ابودی ( Gabrielle Aboudi ) از جمهوری کامِرون و کریستینا کگاتلانا ( Chrestina Kgatlana ) از آفریقای جنوبی دو رقیب دیگر او بودند. اما ستاره تیم ملی فوتبال نیجریه گوی سبقت را از دیگر چهره‌های سرشناس فوتبال آفریقا ربود و عنوان بهترین بازیکن فوتبال این قاره را از آن خود کرد. آسیسات اوشوالا ملقب به سیدورف جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ زنان زیر ۲۰ سال با هفت گل بهترین گلزن جام نام گرفت. این بازیکن نام سیدورف را از الگوی فوتبالی خود کلارنس سیدورف بازیکن سابق هلند و سرمربی قبلی باشگاه میلان گرفته است. او همچنین ماه می ۲۰۱۶ ، از سوی BBC برای زمانی که یکی از اعضای باشگاه لیورپول بود به عنوان فوتبالیست سال ۲۰۱۵ زنان معرفی شد.

او ۲۳ ژانویه ۲۰۱۵ به باشگاه لیورپول پیوست. مت برد سرمربی تیم فوتبال زنان این باشگاه از آسیسات به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جوان جهان یاد کرده بود.

ژانویه ۲۰۱۶ به دنبال پیشنهاد باشگاه آرسنال از لیورپول جدا شد و در این تیم به خدمت گرفته شد. اوشوالا سال ۲۰۱۷ در لیگ چین و برای تیم دلیان کوانجیان به میدان رفت.

بازیکن سابق باشگاه‌های لیورپول و آرسنال تا کنون در لیگ فوتبال چین ۱۹ گل به ثمر رسانده است.

او امیدوار است تیم ملی فوتبال زنان کشورش به بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۹ برسد؛ مسابقات تیمش ۱۷ نوامبر تا یکم دسامبر در غنا برگزار خواهد شد.

سیدورف به دلیل علاقه زیاد به فوتبال مدرسه را کنار گذاشت و از این بابت مورد خشم والدینش قرار گرفت. این بازیکن مسلمان است و در یک مصاحبه خبری اعلام کرده بود، به همین دلیل علاقه‌ای به داشتن حیوانات خانگی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *