تاریخ: 2018-02-24 شناسه خبر: 59005

گفتگو با دختر باد ایران؛

مریم محبی خاص و بی همتا؛ پدیده دوهای سرعتی زنان ایران

مریم محبی خاص و بی همتا؛ پدیده دوهای سرعتی زنان ایران

نام چهره‌ای که به تازگی و به سرعت مطرح شده، مریم محبی است که در رشته دوومیدانی فعالیت و افتخارات قابل توجهی دارد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، درست زمانی که تنها نام چند نفر در دوومیدانی زنان به چشم می‌خورد یک پدیده جدید در دوومیدانی زنان ایران ظهور کرد و در مدت زمان کوتاه تمام نگاه‌ها را به خود جلب کرده بود. نام چهره‌ای که به تازگی و به سرعت مطرح شده، مریم محبی است که در رشته دوومیدانی فعالیت قابل توجهی دارد.

نخستین و تنها شاگرد سریع‌ترین دونده زن ایران هم محسوب می‌شود. چهار سالی می‌شود که مریم طوسی هدایت محبی را بر عهده گرفته و نتایج درخشان این دختر کم سن و سال باعث پربار شدن کارنامه افتخارات مریم طوسی در کسوت مربیگری شده است.

محبی متولد ششم بهمن ۱۳۷۸ است و در مقطع پیش دانشگاهی و رشته تجربی در حال تحصیل است. اما قصد دارد تحصیلاتش را در رشته تربیت بدنی ادامه دهد. اصالت او به بندرعباس برمی‌گردد اما خانواده محبی در حال حاضر ساکن تهران هستند. نکته جالب اینجاست که او از قد و وزنش اطلاعاتی به خبرنگاران نمی‌دهد و معتقد است که هیچ لزومی ندارد جایی به آنها اشاره شود.

در ادامه گفتگوی مریم محبی را با خبرنگار “ورزش بانوان” می‌خوانید:

ماجرای ورود مریم محبی به دوومیدانی و آشنایی با مریم طوسی

از بچگی به دویدن علاقه زیادی داشتم؛ از طریق مدرسه و در سن ۹ سالگی استعدادیابی شدم و الان ۱۸سال دارم و ۹ سالی می‌شود که در دوومیدانی حضور دارم. از ابتدای ورودم به دوومیدانی خانم مریم طوسی الگوی من بود و دوست داشتم شبیه‌شان باشم.

تا اینکه با ایشان صحبت کردیم که مربی‌گری من را بپذیرند. خوشبختانه با وجود تمام درگیری‌هایی که داشت این مسئولیت را پذیرفت. خوشحال هستم کسی که الگوی ورزشی من بود باعث موفقیت در رشته مورد علاقه‌ام شد.

البته در حال حاضر ایشان در اردوهای متمرکز حضور دارند و من دورادور تحت نظر خانم طوسی تمرین می‌کنم.

کم سن و کم تجربه

مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا بهمن ماه سال جاری به میزبانی ایران برگزار شد من با اینکه تلاش زیادی برای موفقیت در این رقابت‌ها کرده بودم اما دستم به مدال نرسید. در مجموع کوچک‌ترین شرکت کننده این دوره از رقابت‌ها بودم و البته کم تجربه‌ترین.

اگر هم شرایط سنی را مد نظر قرار ندهیم باید بگویم سطح این مسابقات خصوصا در دوهای سرعتی بسیار بالاتر از انتظار بود.

دغدغه‌ام در مسائل مالی کمتر شده است

یک سالی می‌شود که اسپانسر مالی پیدا کرده‌ام و از این طریق سنگینی بخش قابل توجهی از هزینه‌هایی که باید صرف ورزش می‌کردم، از دوش خانواده‌ام برداشته شده است. متاسفانه دوومیدانی به عنوان یک رشته ورزشی کم هزینه شناخته می‌شود که این تصور غلط است.

دختر باد ایران…

بدون اینکه با خبر باشم بعد از مصاحبه با یکی از روزنامه‌ها به من لقب دختر باد ایران را دادند. خیلی این لقب را دوست دارم و خوشحالم با این لقب شناخته شده‌ام.

فاصله با المپیک!

من با رکورد ورودی المپیک فاصله زیادی دارم. شاید به المپیک ۲۰۲۰ نرسم اما حتما برای المپیک ۲۰۲۴ برنامه دارم. امیدوارم با حمایت فدراسیون جواز رقابت در بازی‌های المپیک را کسب کنم.

هدف مریم محبی در آینده

فعلا با وجود اینکه امسال کنکور دارم به ورزش اهمیت بیشتری می‌دهم تا درس. اوایل اردیبهشت ماه سال آینده مسابقات آغاز فصل پیش روی ما قرار دارد که رویدادی است برای کسب ورودی بازی‌های آسیایی. امیدوارم در بازی‌های آسیایی هم جواز رقابت در مسابقات جهانی دوومیدانی را به دست بیاورم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *