تاریخ: 2018-03-01 شناسه خبر: 59160

جشنواره فوتبال بانوان با حضور اینفانتینو؛

اینفانتینو: فوتبال زنان را ارتقا ندهم ۴ دخترم اجازه نمی‌دهند به خانه برگردم!

اینفانتینو : فوتبال بانوان را ارتقا ندهم ۴ دخترم اجازه نمی‌دهند به خانه برگردم!

جشنواره فوتبال بانوان امروز (پنج‌شنبه) با حضور رییس فیفا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از ایسنا، اینفانتینو رییس جهانی فوتبال بعد از دیدار با خانواده فوتبال از جشنواره فوتبال دختران بازدید کرد. مهدی تاج و کفاشیان نیز وی را در این برنامه همراهی کردند.

در این جشنواره تیم‌های شرکت کننده ابتدا رژه رفتند.

لیلا صوفی زاده نائب رییس بانوان فدراسیون فوتبال گفت: از فیفا می‌خواهیم از زنان کشورهای مسلمان حمایت کند.

اینفانتینو نیز اظهار داشت: مفتخرم امروز در بین شما هستم. افتخار حضور در ایران را دارم و از نزدیک شاهد فوتبال بانوان هستم. باید به دنیا بگویم فوتبال بانوان در ایران بسیار گسترده است.

وی ادامه داد: زمانی که به فیفا رفتم شرایط مناسبی نداشت و مسئولیتم کاملا مشخص بود. فوتبال بانوان یکی از موارد بود و تصمیم این بود که اهداف اجرایی شود. بخش خاص بانوان را مشخص و دبیر کل را یک خانم معرفی کردیم. میزان سرمایه‌گذاری در فوتبال بانوان را افزایش دادیم، مسابقات زیر ١٧ و ٢٠ سال جهانی را برگزار کردیم. می‌خواهیم جام جهانی فوتبال پایه هر سال برگزار شود و از ١۶ به ٢۴ تیم افزایش دهیم. می‌خواهیم لیگ جهانی فوتبال بانوان را راه اندازی کنیم. این فعالیت به خاطر این است که ۴۵ میلیون بانوی ایرانی از تماشای فوتبال لذت ببرند.

سرمایه‌گذاری در فوتبال بانوان از اولویت‌های فیفا است و با ایران شریک هستیم. من چهار دختر دارم و اگر فوتبال بانوان را ارتقا ندهم شاید اجازه ندهند به خانه برگردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *