تاریخ: 2018-03-10 شناسه خبر: 59300

نایب رئیس بانوان فدراسیون شمشیربازی؛

شهناز کرود: امید فدراسیون شمشیربازی به آینده روشن ورزشکاران زن / ارتقای رنکینگ هدف اصلی و فعلی ما است

شهناز کرود

نایب رئیس بانوان فدراسیون شمشیربازی به ورزش بانوان گفت: از همین الآن برای حضور موفق دختران در بازی‌های جاکارتا اندونزی برنامه ریزی کرده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک می‌توان امیدوار به سکو بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، متن زیر به گفتگوی شهناز کرود نایب رئیس بانوان فدراسیون شمشیربازی با ورزش بانوان اختصاص دارد که در ادامه می‌خوانید:

جذب مربی خارجی جزو برنامه‌های فدراسیون شمشیربازی نیست

مسابقات جوانان و نوجوانان آسیایی را پشت سرگذاشتیم که نتایج خوبی هم در اسلحه سابر بدست آمد. برای بازی‌های جاکارتا برنامه‌های ویژه‌ای داریم اما جذب مربی خارجی جزو این برنامه‌ها نیست. مربیان زن شمشیربازی در جهان انگشت شمار هستند. این را به وضوح می‌توان در مسابقات برون مرزی دید. مربیان زن ایرانی هم کم از مربیان خارجی ندارند.

دختران ایران در اسلحه سابر قوی‌تر هستند

دختران ایران در اسلحه سابر قوی‌تر هستند که این هم به مربی ارتباط دارد و هم به استعداد و تلاش دختران. با این حال استنباط اکثر خبرنگاران اینطور است که فدراسیون شمشیربازی به فلوره و اپه به اندازه سابر توجه نمی‌کند. اما توجه فدراسیون به هر سه اسلحه به یک میزان است و سرمایه‌گذاری فدراسیون نیز در سه اسلحه تفاوتی با هم ندارد.

برای هر سه اسلحه به در طول ماه در یک زمان مشخص و یکسان اردوهای تمرینی برگزار می‌شود. اما اگر تعداد اعزام‌ها در اسلحه سابر بیشتر است به این دلیل است که مسابقات برون مرزی بیشتری در این رشته برگزار می‌شود و از طرف دیگر مربی این اسلحه همیشه از آمادگی شاگردانش برای حضور در رقابت‌های برون مرزی خبر می‌دهد.

بازی‌های جاکارتا

از همین الآن برای حضور موفق دختران در بازی‌های جاکارتا اندونزی برنامه ریزی کرده‌ایم. از اول سال ۹۶ هر ماه تقریبا یک اردو برای هر سه اسلحه برگزار شده است. تمام اعزام‌ها نیز با هدف ارتقای رنکینگ دختران صورت می‌گیرد نه صرفا کسب نتیجه. طبق قوانین برگزاری مسابقات شمشیربازی، هر فرد یا تیمی که رنکینگ بهتری داشته باشد با تیم‌های ضعیف‌تری در اولین دیدار خود در هر مسابقه روبرو خواهد شد. به همین خاطر در سال ۹۷ دختران شمشیرباز ایران اردوها و مسابقات داخلی و خارجی بسیاری را پشت سر خواهند گذاشت.

امید به آینده روشن شمشیربازی زنان ایران

شمشیربازی بانوان ایران به مدت دو سال است که در فعالیت‌های ورزشی خودی نشان می‌دهد. بعد از زمانی که فعالیت رشته شمشیربازی برای یک دهه در ایران ممنوع شده بود ورزشکاران زن این رشته، به تازگی جایگاه واقعی خود را پیدا کرده‌اند. مربیان شمشیربازی در ایران دوباره سازی کردند، علی‌رغم اینکه این رشته تجربه زیادی می‌طلبد اما دختران ایران خوش درخشیدند. یک شمشیرباز باید بارها و بارها در شرایط مسابقه قرار گیرد تا تجربه کافی کسب کند، چرا که فنون مختلفی دارد و عکس العمل فرد باید به موقع و مناسب باشد. بنابراین در حال حاضر نمی‌توان انتظار نتایج آنچنانی داشت اما در آینده‌ای نزدیک می‌توان امیدوار به سکو بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *