تاریخ: 2018-03-11 شناسه خبر: 59304

دختر خبرساز این روزهای دنیای ورزش؛

از افتتاحیه تا اختتامیه جام فجر؛ آیسن ادیب پدیده خردسال وزنه برداری اردبیل +ویدیو

از افتتاحیه تا اختتامیه جام فجر؛ آیسن ادیب پدیده خردسال وزنه برداری اردبیل +ویدیو

آیسن ادیب ، دختر وزنه بردار ۸ ساله مقیم اردبیل که گفته شد روز گذشته به دلیل ممانعت حراست نتوانسته بود وزنه بزند، بالاخره وزنه زد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، مسابقات وزنه‌برداری جام فجر هفدهم اسفند در اهواز آغاز شد. در این مسابقات ورزشکارانی از کشورهای آمریکا، افغانستان، گرجستان، تاجیکستان، یمن، سوریه و چند کشور دیگر حضور دارند. آیسن ادیب ، دختر وزنه بردار ۸ ساله مقیم اردبیل که گفته شد هفدهم اسفند در مراسم افتتاحیه، به دلیل ممانعت حراست نتوانسته بود وزنه بزند، بالاخره وزنه زد.

به گزارش کانال تلگرام ورزشی اردبیل نیوز، آیسن ادیب با مساعدت استاندار خوزستان توانست در مسابقات بین المللی جام فجر اهواز وزنه را بالای سر ببرد.

عکس‌ها و فیلم‌های او که دیروز به دلیل ممانعت حراست نتوانسته بود وزنه بزند در شبکه‌های اجتماعی بین کاربران دست به دست شد. در تصاویر اولیه که منتشر شد، او که اجازه نیافته بود در افتتاحیه مسابقات شرکت کند، گریه می‌کرد.

در فیلمی دیگر، علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران، در حضور مربی و سایر مسئولان وزنه‌برداری از آیسن ادیب دلجویی می‌کند و می‌گوید: “به جاش من جبران می‌کنم. به شما قول می‌دهم. او باید در پنج شش سال آینده حمایت شود تا قوی‌ترین زن جهان شود.”

فدراسیون وزنه‌برداری ایران از آیسن ادیب دعوت کرده بود تا از اردبیل به اهواز برود و در افتتاحیه مسابقات بین‌المللی جام فجر وزنه بزند. اما به گفته خانواده آیسن، مسئولان حراست، اجازه این کار را نداده بودند.

افتتاحیه مسابقات روز هفدهم اسفند بود و قرار بود آیسن ادیب، که از دو روز پیش از مسابقات تمرین می‎کرد، در مراسم اجرای نمایشی داشته باشد. او که موفق نشد در مراسم افتتاحیه وزنه بزند، این فرصت را پیدا کرد که دیروز در مراسم اختتامیه به خواسته‌اش برسد و به صورت نمادین توانست دو حرکت یک ضرب و دو ضرب انجام دهد. این اتفاق در حالی رخ داد که اورسلا پاپاندرئا، نایب‌رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری زودتر از اتمام مسابقات به کشورش بازگشت و وزنه‌‌زدن این دختر هشت‌ساله را نتوانست تماشا کند.

عکس‌ها و فیلم گریه آیسن ادیب در حالی بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت و به سرعت بین عموم جامعه دست به دست شد که یکباره موجب شد مسئولان برگزارکننده مسابقات جام فجر نسبت به این موضوع تغییر موضع دهند.

مربیگری آیسن ادیب برعهده عزیز علی‌حسینی پدر سعید علی‌حسینی، نایب‌قهرمان وزنه‌برداری جهان است. یگانه یکی دیگر از دختران خردسالی است که در مراسم اختتامیه روی تخته رفت و به صورت نمادین وزنه زد.

پدر آیسن در گفتگو با فارس از مهار وزنه ۱۷ کیلویی آیسن در حرکت یکضرب و ۲۵ کیلو در حرکت دوضرب در محل برگزاری مراسم اختتامیه جام فجر خبر داد و گفت: مهار این وزنه‌ها در حد رکورد جوانان دختر ایران بوده و این در شرایطی است که آیسن در سن نونهالی قرار دارد و تمامی مربیان وزنه‌برداری از مهارت و توانایی بسیار بالای آیسن برای درخشش در این رشته ورزشی خبر می‌دهند.

وزنه برداری آیسن ادیب در اختتامیه جام فجر: (حرکت یک ضرب)

وزنه برداری آیسن ادیب در اختتامیه جام فجر: (حرکت دو ضرب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *