تاریخ: 2018-03-15 شناسه خبر: 59378

سرمربی تیم تکواندو زنان بیمه رازی؛

حواشی نایب قهرمانی تیم بیمه رازی در لیگ تکواندو زنان؛ از زبان ندا زارع

تیم لوازم خانگی کن قهرمان نیم فصل لیگ تکواندو بانوان

ندا زارع سرمربی تیم بیمه رازی در گفتگو با ورزش بانوان ضمن ابراز نارضایتی از نایب قهرمانی تیمش در لیگ تکواندو زنان گفت: در پسِ قهرمانی تیم لوازم خانگی کن در لیگ تکواندو زنان همکاری سه تیم را می‌شود دید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، در پایان لیگ تکواندو زنان ، تیم لوازم خانگی کن با ۷۳ امتیاز و تفاضل ۱۸۰ جام قهرمانی را بالای سر برد، تیم بیمه رازی با همین تعداد امتیاز و تفاضل ۱۶۴ برد انفرادی عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.

ندا زارع سرمربی تیم بیمه رازی در گفتگو با ورزش بانوان ضمن ابراز نارضایتی از نایب قهرمانی تیمش در لیگ تکواندو زنان اظهار کرد: تیمه بیمه رازی سال گذشته در اولین سال حضورش قهرمانی لیگ را بدست آورده بود. امسال هم برای قهرمانی رقابت می‌کردیم اما عوامل مختلفی دست به دست هم دادند تا در رسیدن به این عنوان ناکام باشیم.

وی ادامه داد: امتیاز ما با تیم لوازم خانگی کن برابر بود و فقط به خاطر تفاضل نایب قهرمان شدیم. آن هم تفاضلی که کن به واسطه تیم دوم خود یعنی آینده سازان لوازم خانگی کن بدست آورده بود. تکواندو کاران تیم دوم کن، همه از بهترین‌ها بودند و امتیازات خوبی هم در لیگ تکواندو و حتی مقابل تیم ما بدست می‌آوردند اما در عین ناباوری در برابر تیم اصلی لوازم خانگی کن با نتیحه ۸ بر صفر می‌باختند. اصلا نمی‌دانم با چه سازوکاری به یک اسپانسر اجازه داده می‌شود که دو تیم در لیگ برتر داشته باشد. کاملا مشخص بود که دو تیم پیشتر با هم تبانی کرده بودند.

سرمربی تیم تکواندو بیمه رازی خاطر نشان کرد: پارسال هم لوازم خانگی کن در لیگ تکواندو دو تیم بانوان داشت اما ما اجازه ندادیم کار به تفاضل برسد و با امتیاز بیشتر قهرمان شدیم اما امسال که حساس‌تر شد و نیاز به تفاضل بود کن از این مسئله استفاده کرد و با کمک تیمِ دومش، تیمِ اول خود را قهرمان کرد. همچنین تیم گیلان که سال گذشته در لیگ تکواندو زنان سوم شده بود، امسال با تیم کن ادغام شد و همین موضوع کار ما را برای رسیدن به عنوان قهرمانی به مراتب سخت‌تر کرده بود. بنابراین در پسِ قهرمانی تیم لوازم خانگی کن همکاری سه تیم را می‌شود دید. البته تیم لوازم خانگی کن سرمایه گذاری و پشتوانه سازی کرده و در بخش نونهالان، نوجوانان و جوانان نیز بهترین ترکیب تیمی را دارد.

زارع بیان کرد: اسپانسر ما بیمه رازی است. اسپانسری که در بحث حمایت مالی چه در کشتی و چه در تکواندو زنان زبانزد است. بهترین امکانات را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد اما به واسطه این مسائلی که به ناحق قهرمانی را از تیم‌های دیگر می‌گیرد بیمه رازی هم برای حمایت و تیمداری در این بخش طبیعتا دلسرد خواهد شد. حتی تیم بیمه رازی سهمیه رقابت در بازی‌های تکواندو جام فجر را دارد که احتمال زیاد تیم نخواهیم داد و وقوع چنین اتفاقاتی مسبب آن شده است. ضمنا برای اختتامیه بازی‌های لیگ اسپانسر ما به مراسم اختتامیه دعوت نشد حتی سال قبل که قهرمان شده بودیم نیز  از حامی مالی تیم ما دعوتی به عمل نیامده بود.

وی در پایان گفت: البته توقع بیشتری از بازیکنان داشتم. به خاطر همزمانی انتخابی تیم ملی و بازی‌های پایانی لیگ هوگوپوشان بیمه رازی آنطور که باید و شاید در کنار تیم نبودند و باعث دلخوری من شد. البته می‌دانم تمام این مسیرها طی می‌شود تا همه به هدف اصلی که رقابت برای تیم ملی است برسند اما اگر در کنار تیم بودند حتما قهرمان می‌شدیم. البته می‌دانم آنها هم به خاطر فشردگی بازی‌ها و کم و زیاد کردن وزن اذیت شدند و تحت فشار بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *