تاریخ: 2018-05-29 شناسه خبر: 59888

در حسینیه جماران برگزار شد؛

دیدار دختران تیم فوتسال با سید حسن خمینی

مراسم تجدید میثاق ورزشکاران و مسئولین وزارت ورزش و جوانان با امام راحل (ره) و دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (دوشنبه) در حسینیه جماران و در حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، مراسم تجدید میثاق ورزشکاران و مسئولین وزارت ورزش و جوانان با امام (ره) و دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (دوشنبه) در حسینیه جماران و با حضور وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک، معاونین وزارت ورزش و جوانان، روسای فدراسیون‌های ورزشی، ورزشکاران و همچنین اعضای تیم ملی فوتسال بانوان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم، صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و پارالمپیک ایران درباره این مراسم‌ گفت: انقلاب اسلامی در این سال‌ها گفتمان‌های مختلفی را از نوسازی تا اصلاحات سیاسی و گفتمان عدالت تجربه کرده است اما همه این تغییرات در ذیل گفتمان امام خمینی (ره) هستند. همه ما بر سفره امام (ره) سیراب شده‌ایم و هنوز هم اندیشه امام (ره) در رخداد های کشور در جریان است و امروز حضور فردی هم‌چون حسن خمینی تداوم گفتمان امام خمینی (ره) است.

وی ادامه داد: امروز ثبات و آرامش خوبی در بدنه ورزش حاکم است و این مسأله مرهون زحمات سلطانی‌فر و همکارانش در وزارت ورزش و جوانان است. من و مجموعه کمیته ملی المپیک افتخار داریم که در کنار افرادی باعزت در فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان همکاری می کنیم.

پس از صحبت های صالحی امیری ویدئویی با نام ۱۱ ستاره و با صدای سالار عقیلی در مورد حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ پخش شد و سپس مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با درود بر روح شهدا و امام خمینی (ره) اظهار کرد: هر ساله این مراسم با حضور ورزشکاران به عنوان پیشگامان ادامه‌دهنده راه امام (ره) برگزار می شود. حجت‌الاسلام حسن خمینی واقعا غنیمتی برای جامعه ورزش و مملکت ایران هستند و کاملا به رخدادهای ورزشی اشراف دارند.

او افزود: در شرایط کنونی بیش از هر چیزی باید به رهنمودهای امام (ره) توجه شود و در حالی که خیلی ها معتقد بودند چنین توصیه‌هایی قدیمی شده‌اند، می‌بینیم که چگونه گفتمان امام کمک‌حال سیاست ایران در شرایط کنونی است. همان‌گونه که در سال‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران برابر طوفان تهدیدها ایستادگی کرده، ملت ایران با پیروی از آرمان‌های امام (ره) این راه را ادامه می‌دهد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: امروزه ورزش را به عنوان ابزاری که در تحکیم و انسجام غرور ملی تاثیرگذار است، می‌بینیم و باید در رویدادها قدرتمندتر از گذشته ظاهر شویم و باعث نشاط عمومی در جامعه شویم.

در حاشیه مراسم یک تپانچه از طرف فدراسیون تیراندازی به حجت‌الاسلام حسن خمینی اهدا شد و پس از آن یادگار امام با اشاره به توانایی بالای سلطانی‌فر و صالحی امیری گفت: دوست دارم با سلطانی‌فر خیلی تخصصی‌تر در مورد مسائل ورزشی صحبت کنیم.

سید حسن خمینی در دیدار جامعه بزرگ ورزش و جوانان کشور در حسینیه جماران، با بیان این که ورزش کشور سال خوبی را در زمینه‌های بسیار مختلف پشت سر گذاشت، اظهار کرد: اگر از من بپرسید که مهم‌ترین و با ارزش‌ترین اتفاق ورزشی این سال‌های اخیر چه بود، به نظرم پیروزی بانوان فوتسالیست ما در آسیا بود.

وی با اشاره به این که این امر برای دومین بار اتفاق افتاد و از جهات مختلفی دارای ارزش است، افزود: اول این که اساسا ورزش بانوان در جامعه ما علی‌رغم این که واجب‌تر است، مظلوم‌تر و عقب‌تر از ورزش مردان است.

یادگار امام (ره) گفت: این پیروزی که می‌تواند سرآغاز پیروزی در بقیه رشته‌ها باشد، زمینه نشاط خانم‌ها برای حضور در عرصه‌ای است که مانع‌هایی از جهت دینی برای آن بود و الحمدالله با تدبیر و پوشش صحیحی که اعمال شد، این مانع هم برداشته شد.

وی ادامه داد: این که خواهران جوان من توانستند فاصله بزرگی با سطوح بالا را در مدت بسیار کوتاهی طی کنند و کشورهایی را که در این زمینه از ما سابقه و حضور بیشتری داشتند، شکست دهند، اتفاق بسیار بزرگی است که به نظر من می‌تواند سرآغاز یک نگاه بسیار خوب در زمینه ورزش بانوان در کشور باشد.

یادگار امام (ره) با بیان این که امروز آینده خوبی را برای این ورزش متصوریم، تصریح کرد: ژاپن تیم کمی نبود که ورزشکاران خانم ما توانستند آن را شکست دهند و امیدواریم در افق جهانی هم شاهد این پیروزی‌ها باشیم.

سیدحسن خمینی به جهش خارق‌العاده والیبال کشور اشاره کرد

و افزود: این پیروزی نشاط زیادی را به جوانان عطا کرد. همچنین صعود بی‌دردسر تیم فوتبال به جام‌جهانی نیز نشانه خوبی است و این که دو بار متوالی این تیم به جهانی جهانی رفت، واقعیت توانمندی فوتبال ما را به اثبات رساند که نشاط و امیدی را به جامعه تزریق کرد. همچنین صعود دو تیم پرطرفدار به یک چهارم‌نهایی آسیا موجب نشاط جامعه شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به موفقیت در رشته‌های مختلف و بیان این که جامعه ما امروز بیش از هر زمان دیگری به نشاط و امید نیاز دارد، گفت: امروز هیچ چیز مانند قهرمانی در ورزش امید و نشاط را به جامعه عطا نمی‌کند و اگر واقعا بخواهیم از گردنه‌های سخت عبور کنیم، یکی از مهم‌ترین نقاط اتکای ما سرمایه‌گذاری در بخش ورزش و امید بخشی و نشاط‌آفرینی این بخش است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *