تاریخ: 2018-06-13 شناسه خبر: 60025

لیلا سادات محمدیان؛

نایب رئیس فدراسیون: برخورد نامناسبی با بانوی جودوکار نشد

نایب رئیس بانوان فدراسیون جودو با اشاره به اینکه هیچگونه برخورد ناشایستی با ملی پوش تیم زنان کشورمان صورت نگرفته است، گفت: اخلاق مداری و مراقبت از قهرمانان این رشته برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، خبری در برخی رسانه ها مبنی بر برخورد نامناسب دبیر فدراسیون جودو با « فاطمه رشیدی » یکی از اعضای تیم بانوان ایران مخابره شد.

فاطمه رشیدی ملی پوش جودو: لگد زدن من به در اتاق درخشان صحت ندارد/ ادعایشان را ثابت کنند

این جودوکار که در فهرست تیم ایران در کمپ جهانی ژاپن و بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا قرار ندارد، مدعی شد که برای اطلاع از دلایل خط خوردنش به فدراسیون مراجعه کرده که دبیر فدراسیون اجازه حضور وی در اتاق ریاست را نداده و برخورد مناسبی با او نداشته است.

در این خصوص « لیلا سادات محمدیان » نایب رئیس فدراسیون جودو به خبرنگار ایرنا، گفت: رشیدی از نفرات خوب تیم ملی است که در مسابقات قهرمانی کشور بر سکوی نخست ایستاد و به اردوی تیم ملی راه پیدا کرد.

وی افزود: خانم «نلیا» سرمربی ازبکستانی تیم بانوان از ما خواست تا نفرات برتر مسابقات کشوری را به اردو دعوت کنیم، اما همان زمان اعلام کرد که نفر اول مسابقات کشوری بودن، دلیلی برای اعزام به مسابقات رسمی بین المللی نیست.

محمدیان با اشاره به اینکه تیم جودوی بانوان ایران در تلاش است تا حضور پررنگی در بازی های آسیایی داشته و مبارزات خوبی به نمایش بگذارد، گفت: قطعا در اوزان سبک و به خصوص وزن ۴۸ کیلوگرم که «فاطمه رشیدی» در آن حضور دارد، شانسی در جاکارتا نخواهیم داشت و این اوزان را اعزام نمی کنیم.

وی افزود: وقتی این جودوکار متوجه شد در فهرست اعزام قرار ندارد با وجود تلاش و اصرار ما، از اردو خداحافظی و اعلام کرد به رشته های دیگر می رود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون جودو، اظهار داشت: حتی نماینده مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی که رشیدی نیز برای همین شهر قهرمان پرور است با من تماس گرفت و زمانی که توضیحاتم را شنید، قانع شد.

وی عنوان کرد: در نهایت باید بگویم که امروز و در زمان حضور رشیدی در محل فدراسیون جودو، هیچگونه برخورد ناشایستی از سوی مسئولان فدراسیون با او نشده است.

محمدیان گفت: او ناراحت بود و اعتراض کرد و سپس به نزد مسئولان وزارت ورزش رفت که من نیز همین توضیحات را برای مدیران وزارتخانه ارائه کردم. به هر حال ما باید بیاموزیم که در فدراسیون ها و تیم های ملی به نظرات مربیان حرفه ای احترام بگذاریم و تحت تاثیر قرار نگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *