تاریخ: 2018-06-13 شناسه خبر: 60036

بهترین ورزشکار معلول جهان: هنوز استخدام رسمی نشده ام

ساره جوانمردی بهترین ورزشکار معلول جهان در ماه می میلادی (خردادماه جاری) که هم اینک به صورت قراردادی در اداره کل ورزش و جوانان فارس مشغول به کار است، گفت: هنوز استخدام رسمی نشده ام زیرا سهمیه استخدام قهرمانان شامل حال معلولان نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، ساره جوانمردی  که برای دومین بار پیاپی عنوان بهترین ورزشکار جهان را کسب کرده است، در گفت و گو با ایرنا افزود: ‌متولی استخدام قهرمانان، تبصره ای جالب برای افتخار آفرینان معلول آورده است و اینکه تنها فرزندان آنها می توانند استخدام رسمی شوند.

وی اضافه کرد: وزارت ورزش و جوانان نباید دلواپس فرزندان قهرمانان معلول باشند چرا که ابتدا باید رفاه و آسایش والدین فراهم شود و پس از آن خودمان زمینه آسایش فرزندانمان را فراهم خواهیم کرد.

جوانمردی با بیان اینکه این قانون عجیب و غریب نشان دهنده تبعیض بین ورزشکاران سالم و معلول است، اظهار داشت: دیدگاه برخی از مسئولان هنوز نسبت به معلولان تغییر نکرده است و این امر مستلزم تغییر فرهنگ جامعه است.

دارنده ۲ نشان طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل، در مورد چگونگی انتخابش برای دومین بار پیاپی به عنوان ورزشکار برتر جهان گفت: با دعای خیر مردم و حمایت های آنها برای دومین سال پیاپی این عنوان را کسب کردم و امیداوارم شایسته محبت های مردم باشم و بازهم در میدان های مختلف ورزشی دل آنها را شاد کنم.

وی بیان کرد: در شیراز سالن اختصاصی با خط تیراندازی به مسافت ۵۰ متر وجود ندارد از این رو بدون تمرین در رقابت ها شرکت می کنم و امیدوارم مدیرکل ورزش و جوانان فارس که امکانات ورزشی بسیار خوبی را در فارس فراهم کرده است در این زمینه هم اقدام کند.

جوانمردی اظهار داشت: ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس (میانرود) شیراز فضای زیادی برای ساختن یک سالن حرفه ای تیراندازی دارد و با تحقق این امر این شهر می تواند میزبان برگزاری رقابت های تیراندازی در سطح بین المللی و همچنین میزبان اردوهای ملی هم در رده معلولان و هم در بخش ورزشکاران سالم باشد.

وی گفت: برگزاری رقابت های جهانی که بتازگی در کشور کره جنوبی برگزار شد، بهترین بازی های تدارکاتی برای رقابت های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی و المپیک ۲۰۲۰ ژاپن بود تا با آمادگی کامل روانه این رویداد های مهم شوم و همه تلاش من برای موفقیت در این رقابت های پیش رو است.

ساره جوانمردی، هم اینک کارمند قراردادی اداره کل ورزش و جوانان فارس و در مقطع دکترا در حال تحصیل است.

جوانمردی در رقابت های تیراندازی قهرمانی جهان که اواخر اردیبهشت ماه ۹۷ در کشور کره جنوبی برگزار شد ضمن کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن، نشان طلای انفرادی در تپانچه بادی ۱۰ متر و تپانچه خفیف ۵۰ متر را بر گردن آویخت.

وی همچنین مدال برنز پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲ نشان طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل و چندین مدال رنگارنگ جهانی و آسیایی را در کارنامه دارد.

این ورزشکار در نظر سنجی ماه می ۲۰۱۸ میلادی که توسط کمیته پارالمپیک برگزار شد در رشته تیراندازی با کسب ۴۱ درصد آرا برای دومین بار پیاپی در صدر بهترین های جهان قرار گرفت و ورزشکار کشور اوکراین در رشته وزنه برداری با ۳۸ در صد آرا عنوان دوم را کسب کرد.

در این نظر سنجی پنج ورزشکار از کشورهای مختلف جهان شرکت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *