تاریخ: ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ شناسه خبر: 45765

شیرین نوبهاری؛

اولین بانوی بدنساز ایرانی در اندیشه رفتن از ایران نیست

اولین بانوی بدنساز ایرانی در اندیشه رفتن از ایران نیست

در شرایطی که رشته بادی‌بیلدینگ و بدنسازی زنان در ایران هنوز به رسمیت شناخته نشده است، شیرین نوبهاری اولین بانوی بدنساز ایرانی باز هم دلش با ماندن در کشورش است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شیرین نوبهاری اولین بانوی بدنساز ایرانی که به طور حرفه‌ای ورزش بدنسازی و پرورش اندام را دنبال می‌کند. ورزشی که هنوز فدراسیون مربوطه بخش بانوان آن را به رسمیت نشناخته است.

نوبهاری ملقب به ارتش تک نفره در شرایطی که به گفته خودش هنوز با حمایتی از سوی مسئولان فدراسیون ورزشی مواجه نشده، دلش با ماندن در کشورش است. با اینکه این رشته برای بانوان در ایران غیرمعمول شناخته شده و مخالفانی دارد، اما شیرین حامیان زیادی پیدا کرده است. تا جایی که نام او در رسانه‌های خارجی به عنوان اولین بانوی بدنساز ایرانی آورده می‌شود.

روز گذشته شیرین نوبهاری در گفتگو با یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای گفته است: از دوران مدرسه شیطنت ظاهری من از هم‌کلاسی‌هایم بیشتر بود. به همین دلیل بارها مدیر و ناظم مدرسه مرا به دفتر احضار می‌کردند. وقتی هم که بزرگ شدم به دلیل انتخاب رشته‌ای که عملا در ایران هیچ فعالیتی در بخش بانوان ندارد توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام احضار شدم و تذکر دریافت کردم.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تفاوت ظاهری خود در مقایسه با سایر بانوان ایرانی گفت: بیشترین سوالی که اطرافیان بعد از دیدن ظاهرم از من می‌پرسند، این است، «مهمونی میری چطوری لباس می‌پوشی؟» یا اینکه «تا به حال کفش پاشنه بلند پات کردی؟» مگر فرق من با بقیه کجاست که این سوالات مطرح می‌شود؟ دقیقا من هم مثل خیلی از بانوان اگر لازم باشد کفش پاشنه بلند می‌پوشم و لباس مجلسی زنانه تن می‌کنم.

اولین بانوی بدنساز ایرانی با اشاره به اینکه برای به رسمیت شناخته شدن بادی بیلدینگ بانوان در ایران هر کاری لازم باشد انجام خواهد داد، بیان کرد: “البته باید بگویم بدنسازی بانوان در ایران مخالفانی بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم بدنبال دارد.”

در شرایطی که نه شیرین نوبهاری و نه هیچیک از بانوان فعال در این رشته، اجازه شرکت در مسابقات داخلی و بین‌المللی بادی بیلدینگ را ندارند، اما نوبهاری باز هم دلش با ماندن است تا در کشور خودش، ایران به فعالیت در این رشته ادامه دهد. او در این خصوص بیان کرد: تا به امروز در صدد خارج شدن از ایران و رفتن نبودم. همواره امیدوارم شرایطی فراهم شود که در کشور خودم فعالیت کنم.

سایت ورزش بانوان: حالا که اولین بانوی بدنساز ایرانی در اندیشه رفتن از ایران نیست امیدوار است مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای برگزاری رقابت‌های داخلی بادی بیلدینگ بانوان، فضایی زنانه همچون مسابقات داخلی شنای زنان ایران را فراهم آورند تا عرصه برای فعالیت بانوان علاقمند به این رشته در داخل کشورمان ایجاد شود.

شیرین بهاری اولین بانوی بدنساز ایرانی در اندیشه رفتن از ایران نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *