تاریخ: ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ شناسه خبر: 57718

رکورددار دوی ۶۰ متر و ۱۰۰ متر با مانع ایران؛

خیز بلند الناز کمپانی برای درخشش در جاکارتا ۲۰۱۸

الناز کمپانی

الناز کمپانی که برای مسابقات داخلی سالن آسیا به میزبانی تهران در حال آمادگی است انتظار حمایت از سوی فدراسیون برای درخشش در جاکارتا 2018 دارد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، الناز کمپانی رکورددار دوی ۶۰ متر و ۱۰۰ متر با مانع ایران در ماده ۶۰ متر با مانع مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور، موفق شد در زمان ۸/۶۲ ثانیه رکورد ملی این ماده را که ۸/۷۲ ثانیه در اختیار همین ورزشکار بود، بهبود ببخشد. کمپانی توانست در مرحله مقدماتی این دوره از رقابت ها ۸/۶۵ ثانیه را به نام خود ثبت کند.

الناز کمپانی متولد ۱۷ آذر ۱۳۶۸ در شیراز است. از کودکی به دویدن علاقه داشت و از ۹ سالگی ورزش دوومیدانی را آغاز کرد. اما از ۱۸ سالگی به طور حرفه‌ای وارد دنیای ورزش دوومیدانی شد و به گفته خودش تا به این سن هیچ شناختی از فدراسیون دوومیدانی نداشته و تمام فعالیتش معطوف به مسابقات مدرسه می‌شد. اولین رکوردشکنی او به سال ۹۳ بازمی‌گردد، کمپانی در ماده ۱۰۰ متر با مانع با طی کردن مسیر در مدت زمان ۱۴ ثانیه و ۳۹ صدم ثانیه پس از ۴۰ سال رکورد ایران را ارتقا داد و توانست رکورد ۱۰۰ متر با مانع زنان ایران را پس از ۴۰ سال تغییر دهد. رکورد این ماده پیشتر در اختیار ناتاشا سلیمانی با زمان ۱۴ ثانیه و ۵۰ صدم ثانیه بود.

این دونده خوش نام کشورمان یکی از نمایندگان ایران در بازی‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا خواهد بود. مسابقاتی که ایران میزبانی‌اش را برعهده دارد و آوردگاهی است برای درخشش دختران ایران.

کمپانی در خصوص حضورش در رقابت‌های داخل سالن آسیا در گفتگو با برنامه ایران دخت شبکه ورزش اظهار کرد: در مسابقات اخیر که انتخاب تیم ملی هم بود، هم در مقدماتی و هم در فینال رکورد ۶۰ متر با مانع خودم را ارتقا دادم. مسابقات پیش رو به میزبانی ایران، قدم خوبی برای دوومیدانی بانوان و آقایان است. امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم تا فدراسیون هم نگاه مثبتی به ما داشته باشد.

وی ادامه داد: ما تا به حال با تلاش و پشتکار خودمان و حمایت خانواده راه قهرمانی را برای خودمان باز کردیم و رکورد می‌زنیم. حمایت‌های مربی و صدالبته فدراسیون هم باعث می‌شود رکورد بهتری ثبت کنیم.

رکورددار دوی ۶۰ متر و ۱۰۰ متر با مانع ایران در پایان عنوان کرد: برای اثبات خودم و اینکه تمریناتی که داشتم به ثمر بنشیند از فدراسیون می‌خواهم که از الان به بعد حمایتم کند تا در مسابقات شرکت کنم هدفم بعد از مسابقات آسیایی داخل سالن، بازی‌های جاکارتا است؛ امیدوارم حمایت شوم و در این رقابت‌ها هم بدرخشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *