تاریخ: 2016-05-18 شناسه خبر: 25956

ایده‌های جید جونز ، ورزشکار زن پارالمپیکی

جید جونز پارالمپیکی

جید جونز ورزشکار زن بریتانیایی است، او با یک استخوان ران از دست رفته به دنیا آمد و در سنین کم در مسابقات دوی سرعت با ویلچر شرکت کرد. این ورزشکار 20 ساله به طور عجیب و غریبی در زندگی تلاش می‌کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ جید جونز ورزشکار زن بریتانیایی است، او با یک استخوان ران از دست رفته به دنیا آمد و در سنین کم در مسابقات دوی سرعت با ویلچر شرکت کرد. این ورزشکار ۲۰ ساله به طور عجیب و غریبی در زندگی تلاش می‌کند. او دائما یا مشغول درس خواندن است یا تمرین برای شرکت در مسابقات ورزشی مختلف.

جید جونز این هفته قرار است برای کسب سهمیه پارالمپیک ریو در مسابقات ماراتن لندن تلاش کند. او اولین بار در سن ۱۶ سالگی در پارالمپیک لندن شرکت کرد و به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.

جید جونز در گفت و گو با بخش انگلیسی BBC گفته است: شش روز در هفته و دو مرتبه در روز تمرینات فشرده و سخت را دنبال می‌کنم.

او در خصوص زندگی‌اش ادامه داد: شانس بزرگی در زندگی داشتم که مطمئنا خیلی ها در شرایط مشابه با من حتی فکرش را هم نمی‌کنند. کار، درس و ورزش همه و همه در زندگی برای من اهمیت بالایی دارند.

او خطاب به زنان معلول سراسر جهان گفت: اگر در زندگی همواره به دنبال علایق خود باشید، همواره موفق خواهید بود. فقط باید مثبت فکر کنید. من افراد معلول زیادی را می‌شناسم که همواره غمگین هستند و با این گمان نادرست که افراد معلول همیشه به کمک دیگران نیاز دارند زندگی می‌کنند. حتما لازم نیست تن سالم و زیبایی داشته باشی، همینکه هرکسی سعی کند بهترین خودش باشد، کافیست. ورزش، زندگی ام را دگرگون ساخت. ورزش کردن نه فقط برای سلامتی جسم است بلکه به انسان روحی قدرتمند و با اعتماد به نفس بالا هدیه می‌کند. کاش می‌توانستم حرفهایم را به گوش افراد برسانم، و بگویم در مورد خودتان مثبت فکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *