تاریخ: 2016-12-12 شناسه خبر: 42853

جید جونز ، بهترین تکواندوکار زن جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی شد

جید جونز بهترین تکواندوکار زن جهان در سال 2016 معرفی شد

طی مراسمی باشکوه در شهر باکوی آذربایجان، فدراسیون جهانی تکواندو جید جونز ( Jade Jones ) بریتانیایی را به عنوان بهترین تکواندوکار زن سال ۲۰۱۶ معرفی کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از worldtaekwondofederation.net؛ شب گذشته ۱۲ دسامبر ۲۰۱۶ مراسم با شکوهی برای معرفی بهترین تکواندو کار مرد و زن سال ۲۰۱۶، با همکاری فدراسیون جهانی تکواندو و فدراسیون تکواندو در آذربایجان به میزبانی هتل بادامدار شهر باکو برگزار شد. طی این مراسم فدراسیون جهانی تکواندو جید جونز ( Jade Jones ) بریتانیایی را به عنوان بهترین تکواندوکار زن سال ۲۰۱۶ معرفی کرد.

جید جونز بهترین تکواندوکار زن جهان در سال 2016 معرفی شد

در این مراسم ماریا مرکوری ( Maria Merkouri ) از گرجستان جایزه بهترین بانوی داور تکواندو در سال ۲۰۱۶ را از چونگ وون چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو دریافت کرد.

جونز در بین صحبت‌هایش با اشاره به اینکه تکواندو ورزش سختی است اما او به بهترین نحو ممکن آموزش می‌بیند، گفت: “از تمامی کسانی که در مسیر قهرمانی حمایتم کرده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.”

جید جونز ستاره تکواندوی بریتانیا و به نوعی یکی از نوابغ تکواندوی زنان در سراسر جهان است. این تکواندو کار افسانه‌ای در سن ۲۳ سالگی دو طلای المپیک و یک نقره مسابقات جهانی را در کارنامه دارد. ستاره بریتانیا در تکواندو به شکارگر سر معروف شده است چرا که بیشترین امتیازات یک بازی را با اصابت دادن ضربات پا به سر حریفان به دست می‌آورد.

با این حال جونز بریتانیایی دو مرتبه در مقابل کیمیا علیزاده نابغه تکواندوی بانوان ایران شکست را پذیرفته است. کیمیا علیزاده در رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان رقیب بریتانیایی خود را در مبارزه‌ای نفسگیر با نتیجه ۹-۱۰ شکست داد؛ جید جونز قهرمان المپیک لندن. کیمیا سه ماه بعد مجدداً با غلبه بر خانم جونز، مدال طلای ۵۷ کیلوگرم جایزه بزرگ روسیه را نصیب خود کرد. البته در المپیک ریو کیمیا به فینال نرسید و رویارویی سوم این دو به زمان دیگری موکول شد.

لازم به ذکر است؛ در بخش مردان هم احمد ابوغوش ( Ahmad Abughaush ) از اردن که اولیک نشان المپیکی خود را در ریو تجربه کرده بود، به عنوان مرد سال تکواندو انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *