تاریخ: 2016-09-29 شناسه خبر: 38146

گلنار وکیل گیلانی، رئیس فدراسیون چوگان در گفت و گو با سایت ورزش بانوان؛

سال آینده رقابت‌های بین المللی چوگان بانوان را میزبانی خواهیم کرد

سال آینده رقابت‌های بین المللی چوگان بانوان را میزبانی خواهیم کرد

برای سال آینده میزبانی رقابت‌های بین‌المللی چوگان بانوان را بر عهده خواهیم داشت، از سه کشور مختلف جهان که یکی از آنها قطعا استرالیا خواهد بود برای حضور در این مسابقات دعوت به عمل آمده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فروردین ماه سال جاری گلنار وکیل گیلانی، که پیش از این تاریخ نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان بود، با رای اعضای مجمع انتخابات فدراسیون چوگان، به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد. خبرنگار سایت ورزش بانوان برای پیگیری امور چوگان بانوان در این فدراسیون، با گلنار وکیل گیلانی گفت و گویی ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است.

وکیل گیلانی در ابتدا گفت: سال آینده رقابت‌های بین المللی چوگان بانوان را میزبانی خواهیم کرد. در این تورنمنت بین‌الملی بر اساس اسب و بودجه‌ای که در اختیار داریم، از سه کشور مختلف جهان که یکی از آنها قطعا استرالیا خواهد بود برای حضور در این مسابقات دعوت به عمل آمده است. اینگونه هم سطح تیم ملی چوگان بانوان ایران سنجیده می‌شود و هم این میزبانی رویکردهای مثبتی برای چوگان بانوان در ایران به دنبال خواهد داشت.

رئیس فدراسیون چوگان در ادامه افزود: امسال موفق به برگزاری رقابت‌های چوگان قهرمانی بانوان کشور نشدیم. دلیل این امر هم کمبود اسب و کمبود بودجه فدراسیون بود که جلوی برگزاری این مسابقات مهم را گرفت. مدت زیادی است که به دلیل کمبود بودجه، اسب جدیدی تهیه نکرده‌ایم. اسب‌های سابق نیز در این مدت زمان طولانی فرسوده شده‌اند قاعدتا باید کنار گذاشته شوند چرا که کارایی آنها برای مسابقات کم خواهد شد.

وی فزود: اواخر این ماه رقابت بین تعدادی از باشگاه‌های چوگان بانوان برگزار خواهد شد و دلیل کم بودن تیم‌های حاضر در این رقابت نوپا بودن این رشته برای بانوان در داخل ایران است و در آینده حتما لیگ‌های بزرگ‌تری خواهیم داشت چرا که استقبال بانوان خصوصا این اواخر از رشته چوگان زیاد شده است. ماه گذشته ۳۰ نفر در بخش بانوان چوگان ثبت نام کرده‌اند و حتما بعد از آموزش در مسابقات شرکت خواهند کرد.

وکیل گیلانی خاطر نشان کرد: من پیش از این هم در بخش بانوان سمت داشتم و دغدغه بیشتری در بخش بانوان دارم اما از آنجا که احتمالا ایران میزبان رقابت‌های جام جهانی چوگان آقایان است از این بابت بیشتر در این حوزه مشغول هستیم، اما از بخش بانوان غافل نیستیم.

رئیس فدراسیون چوگان در پایان گفت: قبلا ترکیب تیم ملی چوگان بانوان بسته شده است اما بعد از اینکه مربی استرالیایی در بخش چوگان آقایان به ایران بیاید حتما از او هم برای بسته شدن ترکیب نهایی تیم جهت حضور  در مسابقاتی که خودمان میربانش هستیم کمک می‌گیریم.

گلنار وکیل گیلانی: سال آینده رقابت‌های بین المللی چوگان بانوان را میزبانی خواهیم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *