تاریخ: 2016-11-01 شناسه خبر: 40540

تصادف، تغییرِ سرنوشت و تکرار موفقیت‌های نعمتی برای سارا عبدالملکی

تصادف، تغییرِ سرنوشت و تکرار موفقیت‌های نعمتی برای سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی برای کلاس بندی پزشکی در فدراسیون جانبازان و معلولین حاضر شد. او همان مسیری را انتخاب کرد که بانوی تاریخ ساز کشورمان در آن خوش درخشید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سارا عبدالملکی عضو تیم ملی راگبی بانوان، مربی و داور هندبال روز ۲۹ دی ماه سال گذشته در راه بازگشت از کرمانشاه به تهران در اثر واژگونی ماشین، ستون فقرات، جمجمه، ریه و نخاعش بشدت آسیب دید. به دنبال این سانحه وحشتناک رانندگی سارا ویلچرنشین شد. این دختر پر انرژی و دوست داشتنی ورزش کشورمان روز گذشته ۱۰ آبان برای کلاس بندی پزشکی در فدراسیون جانبازان معلولین حاضر شد.

وی پس از معاینات پزشکی توسط کادر کلاس بندی فدراسیون، کلاس پزشکی خود را دریافت کرد و برای ادامه فعالیت ورزشی در رشته دوومیدانی راهنمایی‌های لازم را دریافت کرد.

عبدالملکی سال‌های زیادی در ورزش فعال است و در رشته‌های مختلفی چون دو صحرانوردی، هندبال، فوتسال، بدمینتون فعالیت کرده است.

وی در خصوص ادامه فعالیت‌های ورزشی‌اش در بخش جانبازان و معلولین گفت: “اوایل پذیرش شرایط سخت بود اما حالا تلاش می‌کنم تا ورزش قهرمانی را در بخش پارالمپیک دنبال کنم و آمادگی کامل برای شروع یک رشته جدید را دارم و تلاش می‌کنم تا در هر زمینه‌ای که وارد شدم، موفق شوم و تا انتها پیش بروم.”

حالا سارا عبدالملکی قصد دارد برای ادامه فعالیت ورزشی خود پرتاب نیزه را انتخاب کند. او در کلاس F55 رشته دوومیدانی و در ماده پرتاب نیزه فعالیت خود را بزودی با این فدراسیون آغاز خواهد کرد. البته همچنان اخباری از گرایش او به سمت رشته تیراندازی با کمان هم وجود دارد باید دید در آخر با کدام رشته ورزشی مسیر زندگی حرفه ای سارا به کل تغییر خواهد کرد.

این همان مسیری است که زهرا نعمتی بانوی تاریخ ساز ورزش کشورمان انتخاب کرد. نعمتی که پیش از سانحه ناگوار در تکواندو فعالیت داشت از بد حادثه در یک سانحه رانندگی به دلیل سهل‌انگاری راننده از ناحیه نخاع دچار آسیب دیدگی شد. اما این پایان ماجرا نبود و حالا به ورزشکاری تبدیل شده که بعد از گذشت ۱۲ سال از سانحه رانندگی شگفتی‌سازی کرد. امیدواریم سارا نیز همچون زهرا به ستاره‌ای روشن در تاریخ ورزش بانوان ایران بدل شود و او را در جمع ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.