تاریخ: 2016-11-16 شناسه خبر: 41400

دیگر هیچ زن ایرانی نمی تواند در میادین جهانی پرورش اندام فعالیت کند

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در مجمع فدراسیون جهانی مصوب شد که هیچ زن ایرانی که پاسپورت این کشور را دارد، حق حضور در مسابقات بدنسازی را نخواهد داشت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ناصرپور پورعلی‌فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اشاره به کنگره فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام که در حاشیه مسابقات اسپانیا برگزار شد، گفت: پیش از اینکه در مجمع یاد شده حضور پیدا کنیم، طی نامه‎ای رسمی به فدراسیون جهانی اعلام کرده بودیم که به دلیل مسائل شرعی، اعتقادی و فرهنگی در بخش بانوان هیچ‌گونه فعالیتی در بُعد قهرمانی نداریم.

وی ادامه داد: بر همین اساس در روز کنگره جهانی مصوب شد که هیچ نماینده‎ زنی از ایران که پاسپورت ایرانی داشته باشد، حق حضور در هیچ رویدادی از قبیل مسابقات فیزیک، پرورش اندام، بادی کلاسیک و سایر رشته‎ها نخواهد داشت.اگر فردی خواست که چنین کاری را انجام بدهد، در روز ثبت‎نام مسابقات جلوی او را خواهند گرفت. با این تفاسیر دیگر هیچ ورزشکار زنی از ایران حتی به صورت غیرقانونی هم نمی‎تواند در مسابقات شرکت کند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خاطرنشان کرد: در پایان باید بگویم که این عناوین قهرمانی را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‎کنیم و به زودی طی یک برنامه با حضور رئیس سازمان بسیج ورزش کشور، این امر را عملیاتی خواهیم کرد.

4 پاسخ به “دیگر هیچ زن ایرانی نمی تواند در میادین جهانی پرورش اندام فعالیت کند”

  1. زیبا گفت:

    به حال این رییس فدراسیون باید تاسف خورد زنان مصری با حجاب کامل فعالیت می کنند در پرورش اندام وزنه برداری مچ اندازی و پاورلیفتینگ و غیرهههههههههههه

  2. sima گفت:

    الهی العفو

  3. آسمان گفت:

    خجالت هم نمیکشه باچه افتخاری میگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *