تاریخ: 2017-06-24 شناسه خبر: 50697

پاورلیفتینگ بانوان با مربیگری شیرین نوبهاری پا گرفت

تیم پاورلیفتینگ بانوان ایران با سرمربیگری شیرین نوبهاری پا گرفت

شیرین نوبهاری اولین بانوی بدنساز ایرانی سرمربیگری تیم پاورلیفتینگ بانوان را بر عهده گرفت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اعضا و نفرات تیم راو پاورلیفتینگ بانوان جهت اعزام به مسابقات جهانی کاپ اروپا که به زودی در کشور گرجستان _شهر تفلیس_ برگزار می‌شود، مشخص شدند. شیرین نوبهاری به عنوان نایب رئیس و مربی تیم و محراب فاطمی به عنوان دبیر انجمن منصوب شدند. ضمنا اعضای تیم اعزامی به مسابقات عبارتند از: الهام شاه نظری، مریم پناهی و حلما نورالهی

شیرین نوبهاری در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: به لطف خدا موفق شدیم عرصه‌ای را فراهم کنیم برای شکوفایی استعداد و انگیزه بانوان جوان ایرانی در بخش ورزش‌های قدرتی تا در این بخش هم شاهد نبوغ و غیرت بانوان‌مان بیش از پیش باشیم.

نوبهاری خاطر نشان کرد: با تلاش و ممارست حسام رحیمی ( مسئول انجمن راو پاورلیفتینگ بانوان ) توانستیم انجمنی را بعنوان انجمن پاورلیفتینگ بانوان بنیان‌گذاری کنیم. ایشان، بنده را بعنوان نایب رئیس و مربی انجمن و محراب فاطمی را بعنوان دبیر انجمن منصوب کردند.

وی افزود: تا به امروز هیچ فعالیتی در زمینه پاورلیفتینگ بانوان در کشور انجام نشده بود، به همین علت بر این شدیم که انجمنی را برای حمایت و پیشبرد اهداف ورزشی در زمینه بانوان در بخش پاورلیفتینگ تشکیل دهیم که اعضای آن دارای سابقه ورزشی و عناوین مختلف قهرمانی در این رشته هستند.

وی ضمن اشاره به محبوبیت زیاد مسابقات پاورلیفتینگ و بالا بودن متقاضی این رشته ورزشی در بین تمام ورزشکاران ادامه داد: همه این مسائل ما را بر این داشت که با فراهم آوردن عرصه‌ای تحت ضوابط، سببِ ظهورِ بانوان در این زمینه شویم تا در میادین جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم. چه بسا غیرت و استعداد بانوان ایرانی در این رشته کمتر از رشته‌های دیگر نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: مسابقات کاپ جهانی اروپا با حجاب و پوشش اسلامی، بصورت کاملا رسمی و در کشور گرجستان برگزار می‌شود.

نوبهاری ضمن تاکید بر اینکه این مسابقات در سطح بالایی قرار دارد و از همه کشورها در آن شرکت می‌کنند، عنوان کرد: ما بعنوان تیم پاورلیفتینگ بانوان بصورت آزاد، برای اولین بار در این مسابقات شرکت می‌کنیم. در وهله اول کسب تجربه و آشنایی با میادین ورزشی جهانی و در وهله دوم امید کسب مدال را از بانوان جوان کشورمان داریم.

او در خصوص ادامه فعالیت انجمن پاورلیفتینگ بانوان بیان کرد: به لطف خدا پس از این مسابقه، مسابقات دیگری طبق دعوتنامه رسمی از کشور چک و روسیه برگزار خواهد شد که امیدواریم با آمادگی بیشتر در آن حضور بعمل برسانیم.

وی در پایان گفت: اینجانب شیرین نوبهاری بعنوان سرمربی تیم مواکدا اعلام می‌کنم که این بخش از ورزش بانوان نیاز به توجه و حمایت مدیران و مدبران اهل فن و بزرگان ورزش ما دارد. که با یاری و مساعدت ایشان این هدف نیز دور از ذهن نخواهد بود. امیدواریم که شاهد پیشرفت بانوان در همه زمینه‌های ورزشی باشیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پاورلیفتینگ یا وزنه‌برداری قدرتی یک ورزش قدرتی است که شباهت‌هایی با ورزش وزنه‌برداری دارد. پاورلیفتنگ سبک بدون تجهیزات به عنوان پاورلیفتینگ “راو” (RAW) شناخته می‌شود.

شایان ذکر است؛ تورنمنت بین المللی گرجستان طی روزهای چهاردهم و پانزدهم تیرماه جاری در سه رشته پاورلیفتینگ، پرس سینه و ددلیفت به میزبانی شهر تفلیس برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط:

اولین بانوی بدنساز ایرانی در اندیشه رفتن از ایران نیست

تناقض میان چهره زیبا و اندام مردانه، هنر من است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *