تاریخ: 2016-12-27 شناسه خبر: 43394

10 ضلعیِ مسابقات MMA زنان؛

ویژگی‌های کامل مبارز MMA زنان

ویژگی‌های کامل مبارز MMA زنان

سایت ورزش بانوان در این مقاله با آوردن اسامی برخی از رزمی کاران و قهرمانان هنرهای رزمی زنان، به 10 ضلعیِ ویژگی‌های کامل مبارز MMA زنان و یک جنگنده نابغه می‌پردازد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn.com؛ هر رزمی کاری متناسب با فیزیک بدنی و تمریناتی که پشت سر گذاشته، در یک فنِ خاص مهارت بیشتری دارد. مهارت‌هایی که هرچه بیشتر شوند میزان آسیب پذیری حین مبارزه را به حداقل می‌رسانند. یک جنگنده کامل در مسابقات MMA زنان باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

مغز: یوانا یدرزجیک

مبارز لهستانی مسابقات یو اف سی 205

یوانا یدرزجیک، قهرمان شکست نخورده زنان از لهستان با لقب بسیار بداخلاق و صاحب کمربند یو اف سی است. او دارای هوشی استثنایی و چند بعدی است که در هنگام مبارزه به طور کامل حواسش به مسافت‌ها و امرونهی کردن به حریفش است.

قلب: والری لتورنو

والری لتورنو یو اف سی زنان

چشم سمت راست والری لتورنو در مبارزه مقابل یدرزجیک به شدت آسیب دید. بعد از اینکه حریفش ۷۰ ضربه به پای راست او وارد کرد با اینکه به شدت آسیب دیده بود تا لحظه آخر به مبارزه ادامه داد. والری بعد از این مبارزه و جراحات و صدمات سرسام آور، برای انجام عمل جراحی شکستگی پا، دست و پارگی لب به مدت شش ماه از مسابقات MMA زنان فاصله گرفت.

آرواره ( چانه ): کارولینا کوالکیویچ

مبارز لهستانی مسابقات یو اف سی 205

چانه کارولینا کوالکیویچ لهستانی به حدی محکم و استوار است که ضربات متعدد و گاها پرقدرت بر چانه و آرواره وی، او را از پای در نمی‌آورد.

دست چپ: هالی هولم

هالی هولم

توانایی و قدرت این جنگنده آمریکایی  فراتر از زمان خود است. قهرمانی او در مسابقات یو اف سی سبک وزن زنان اثبات شده است. هالی به واسطه قدرت بی چون و چرای دست چپش در یو اف سی ۱۹۳ به اوج خود رسید.

دست راست: کریس جاستینو

کریس جاستینو سایبورگ یو اف سی زنان

کریس جاستینو ملقب به سایبورگ دارای قدرتی غیر معمول خصوصا در ناحیه دست راست خود است. او دارای ۱۷ برد و ۱۵ حذفی یا TKO است.

کشتی: سارا مک من

سارا مک من یو اف سی زنان

سارا مک من رزمی کار فعلی و کشتی‌گیر سابق آمریکایی است. او دارنده نشان نقره المپیک آتن در وزن ۶۳- کیلوگرم کشتی آزاد زنان است. از همین روی آمیختن فنون کشتی و با هنرهای رزمی او را به یکی از بهترین‌های MMA زنان بدل ساخته است.

ضربات: هالی هولم

ضربات هالی هولم که به صورت متوالی با مشت‌های پر قدرت با گردن و صورت حریفش اصابت می‌یابد با ارزش‌ترین دارایی او برای حضور موفق در رینگ مبارزه است.

زانو: کت زینگانو

کت زینگانو یو اف سی زنان

کت زینگانو در اولین مبارزه خود با ضربات مهلک و پرقدرت زانو به پیروزی دست یافت. از این لحاظ برخی ضربات زانوی او را کشنده تعبیر کرده‌اند.

سرعت: یوانا یدرزجیک

یوانا ملقب به ملکه سرعت است. از این لحاظ که در زمان کم و بدون دریافت ضربه، ضربه می‌زند.

تسلیم: روندا روسی

روندا روسی یو اف سی زنان

و بالاخره نوبت به معرفی ملکه تسلیم این ده ضلعی رسید. روندا روسی MMA کار زنان یکی از پرکارترین‌های این رشته ورزشی است. او یکی از قهرمانان و مدال‌اوران جودوی زنان در المپیک ۲۰۰۸ پکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *