تاریخ: 2016-12-27 شناسه خبر: 43402

لحظاتی به یاد ماندنی از درخشش زهرا نعمتی در ریو

افتخار آفرینی کماندار کشورمان با کسب هفتمین مدال طلا در پارالمپیک ریو 2016

پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان در گزارشی از بهترین لحظات و داستان های سال 2016 این رشته ورزش نوشت: زهرا نعمتی درست چند هفته بعد از نخستین حضور در بازی های المپیک، دومین مدال طلای خود را در پارالمپیک ریو تصاحب کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از  روز سه شنبه ایرنا، نعمتی در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن نیز به مدال طلا دست یافته بود.
او یکی از دو ورزشکاری است که در هر دو بازی شرکت کرد و فقط او توانست با مدال طلا به خانه اش بازگردد. نعمتی در فینال پارالمپیک با برتری مقابل وو قهرمان شد.
نعمتی گفت: این احساس را داشتم که پیروز می شوم. به همین علت خیلی آرام و خونسرد بودم. می دانستم که می توانم پیروز شوم.
داستان شگفت انگیز نعمتی از قهرمانی تکواندو به دارنده دو مدال طلای المپیک در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان پیچید. او به عنوان پرچمدار کاروان ایران در مراسم گشایش بازی های ریو انتخاب شد. هواداران برزیلی هر زمانی که نعمتی در بازی های پارالمپیک ظاهر می شد، نام او را فریاد می زدند.
پیام نعمتی این بود که هرگز در برابر معلولیت تسلیم نشوید. هدف من این است که نهایت تلاشم را انجام دهم تا به همه بگویم آنها می توانند با این شرایط مبارزه کنند و کارهای بزرگی انجام دهند. نگذارید معلولیت شما را شکست دهد. ورزش بهترین وسیله برای شکست معلولیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *