تاریخ: 2017-02-14 شناسه خبر: 45716

تنها بانوی مدرس تریکینگ در استان بوشهر؛

گفتگو با سارا احمدی تنها بانوی تریکینگ کار بوشهری

گفتگوی خواندنی سایت ورزش بانوان با سارا احمدی تنها بانوی مربی رشته رزمی_نمایشی تریکینگ در یکی از باشگاه‌های استان بوشهر را می‌خوانید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سارا احمدی مدرس تریکینگ است که به عنوان تنها بانوی مربی این رشته در یکی از باشگاه‌های بوشهر  فعالیت می‌کند.

برای آشنایی با رشته رزمی_نمایشی تریکینگ اینجا کلیک کنید.

نام و نام خانوادگی: سارا احمدی

تاریخ تولد: ۷۵/۱۱/۲۰

اصالت: قشقایی

ساکن: بوشهر

رشته ورزشی: ژیمناستیک، فریزبی، بسکتبال، والیبال، کونگ فو، تریکینگ

تحصیلات: دانشجوی مقطع کارشناسی تربیت بدنی

گفتگوی سایت ورزش بانوان با سارا احمدی را می‌خوانید:

 

*چطور با تریکینگ آشنا شدی؟

تریکینگ با اینکه هنوز در بخش بانوان رونق نگرفته اما در بخش آقایان علاقمندانش را پیدا کرده است. ۹ ماه پیش در حال گذر از ساحل بوشهر بودم که عده‌ای از آقایان را دیدم که حرکات رزمی-نمایشی جالبی انجام می‌دادند. از آنها در خصوص رشته ورزشی‌شان پرسیدم و از همان جا به این رشته علاقمند شدم.

 

*به عنوان مدرس تریکینگ بانوان خودت کجا این رشته را آموزش دیدی؟

از مربیان آقا کمک گرفتم اما بیشتر با کمک گرفتن از فیلم‌هایی که از اینترنت دانلود می‌کردم تکنیک‌های مخصوص این رشته را آموختم. خیلی سخت بود اما این مسیر را تا آخر دنبال خواهم کرد.

 

*استقبال بانوان از این رشته چطور است؟

تریکینگ در بوشهر طرفداران زیادی دارد. اکثرا بانوانی با رنج سنی ۱۵، ۱۶ سال که رشته‌های رزمی فعالیت داشته‌اند به سراغش می‌آیند. به خاطر مشغله درسی، هنوز نتوانستم کلاس‌های آموزشی این رشته را به طور منظم برگزار کنم اما در آینده‌ای نزدیک حتما با پیگیری بیشتر من علاقمندان بیشتری هم در بخش بانوان جذب خواهند شد.

 

*آیا علاقمندان باید برای فعالیت در این رشته شرایط و فاکتورهای خاصی داشته باشند؟

بله. بهتر است قبلا ژیمناستیک کار کرده باشند چه بهتر که در سنین کم مثلا ۷ یا ۸ سال این رشته رزمی_نمایشی را آغاز کنند. من خودم چون ژیمناستیک کار کرده بودم به سرعت در تریکینگ پیشرفت کردم.

 

*برنامه‌ای برای ارتباط بیشتر با فدراسیون هنرهای رزمی و معرفی هرچه بیشتر تریکینگ نداری؟

خانم احمدی نماینده بانوان استان بوشهر در فدراسیون ورزش‌های رزمی هستند اما فعالیتی که باید داشته باشند، هنوز ندارند. امیدوارم در آینده‌ای نزدیک این رشته جذاب معرفی شود و طرفداران خاص خود را پیدا کند.

 

*خانم سارا احمدی در شرایطی که خودت به تنهایی این رشته را آموزش دیدی، به طور کامل به هر چهار استایل آن آگاهی و اشراف داری؟

من هر چهار استایل این رشته یعنی، کیکیت، کیکینگ، بتلینگ و فورمینگ را آموزش می‌دهم اما علاقه خودم بیشتر به بخش کار با سلاح یا فورمینگ است.

 

*چه زمان می‌توان منتظر برگزاری مسابقات تریکینگ بود؟

زمان می‌برد تا ورزشکاران علاقمند به این رشته آموزش ببینند و در سطح استان رقابت داشته باشند. اما بعد از حرفه‌ای شدن ورزشکاران حتما روزهای خوبی پیش روی تریکینگ بانوان خواهد بود.

 

*حرف آخر.

امیدوارم در شرایطی که بانوان ایرانی این رشته را بدون مربی خانم آموزش دیده و فراگرفته‌اند فدراسیون اهمیت بیشتری برای مطرح شدن بانوان و برگزاری مسابقات استانی و کشوری تریکینگ قائل شود. تا بتوانیم در سطح آسیا و حتی بالاتر عنوان کسب کنیم.

گفتگو با سارا احمدی بانوی تریکینگ کار بوشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *