تاریخ: 2017-05-07 شناسه خبر: 48719

وقتی میزبان بازی‌های کشورهای اسلامی با الهه قاسیموف برای رقبا خط و نشان می‌کشد

الهه قاسیموف

سايت ستاد برگزاری چهارمين دوره بازی‌های همبستگی كشورهای اسلامی با انتشار تصویر الهه قاسيموف در كاراته بانوان با انتشار اين جمله که "برای حيران كردنتان آماده‌ايم" برای رقيبان خط و نشان كشيد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ الهه قاسیموف در بخش کومیته کاراته مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی، به نمایندگی از کشور میزبان شرکت خواهد کرد. سایت ستاد برگزاری چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با انتشار یک فایل تصویری که چهره‌های سرشناس رشته‌های مختلف از جمله رستم اوروکوف در جودو، حاجی علی اف و رسول چانایف در کشتی، روسلان آبیشف در فوتبال، رادیک عیسی اف در تکواندو، کامران شهسوارلی در بوکس و تنها بانوی حاضر در این ویدئو الهه قاسیموف ضمن دعوت مردم کشورش برای حضور در سالن‌ها برای رقیبان با این جمله “برای حیران کردنتان آماده‌ایم” خط و نشان کشید.

وقتی میزبان بازی‌های کشورهای اسلامی با الهه قاسیموف برای رقبا خط و نشان می‌کشد

به معرفی الهه قاسیموف می‌پردازیم: الهه قاسیموف ۲۵ ساله از سال ۲۰۰۷ یعنی زمانی که ۱۵ ساله بود، خود را درگیر ورزش رزمی کاراته کرد. مربی شخصی او جهانگیر بابایف است. بزرگ‌ترین موفقیت این کاراته‌کای اهل باکو در کشور خودش رقم خورد. جایی که اولین دوره بازی‌های اروپایی کاراته به میزبانی باکو پایتخت آذربایجان برگزار شد و الهه قاسیموف در وزن ۵۵- کیلوگرم موفق به کسب نشان برنز شد. در همین وزن ورزشکارانی از فرانسه و کرواسی به ترتیب اول و دوم شده بودند. این در حالی است که در پایان تیم میزبان بازی‌ها با کسب ۴ مدال طلا، ۲ برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد.

حالا دو سال از آن مسابقات گذشته و قطعا رزمی‌کاران این کشور پیشرفت قابل توجهی دارند. اما کاراته ایران تا چه اندازه می تواند انتظارات را برآورده سازد؟ قطعا ملی پوشان کاراته شرایط سخت تری را در باکو تجربه خواهند کرد. چرا که تمام کشورها با رزمی‌کاران آماده، زبده و پرعنوان خود به این کارزار می‌آیند.

طراوت خاکسار هم دسته الهه قاسیموف در مسابقات کشورهای اسلامی: طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم نماینده اعزامی ایران به این مسابقات خواهد بود. خاکسار در حالی بلیط باکو را بدست آورد که دو ماه پیش در اولین مرحله لیگ جهانی موسوم به کاراته وان ۲۰۱۷ در پاریس فرانسه موفق شده بود به نشان طلا دست یابد. خاکسار حریف دست و پا بسته‌ای برای الهه قاسیموف نیست. آنهم در شرایطی که با انگیزه بالا می‌گوید: «تمام هدفم این است که در بازی‌های کشورهای اسلامی خوش‌رنگ‌ترین مدال را بدست بیاورم و برای کشورم افتخار آفرینی کنم.»

طراوت خاکسار در مسابقات لیگ جهانی کاراته قهرمان شد

از طرفی سمانه خوش قدم مربی تیم ملی کاراته بانوان ایران در خصوص اینکه زنان کاراته ایران در باکو چقدر شانس مدال دارند؟ عنوان کرد: «به عنوان مربی تلاش می‌کنیم تا بازیکنان به مدال دست یابند و هر پنج بانوی اعزامی کاراته ایران به باکو در بخش کومیته، ظرفیت رسیدن به مدال را دارند.»

 

طراوت خاکسار در مسابقات لیگ جهانی کاراته قهرمان شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *