تاریخ: 2017-05-28 شناسه خبر: 49879

سارا شیربیگی _ بیوگرافی

سارا شیربیگی _ بیوگرافی

بیوگرافی سارا شیربیگی عضو تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان را در این مطلب می‌خوانید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بیوگرافی سارا شیربیگی بانوی فوتسالیست کشورمان:

نام و نام خانوادگی: سارا شیربیگی

تاریخ تولد: ۱۵ مرداد ۱۳۷۰

محل تولد: استان کرمانشاه و ساکن اسلام آباد غرب

قد: ۱۶۶ سانتی متر

وزن: ۵۵ کیلوگرم

رشته ورزشی: فوتسال ، فوتبال ، راگبی

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی

شماره پیراهن: ۵

الگوی ورزشی ندارد.

« سارا شیربیگی » دختری از دیار اسلام آباد غرب و استان کرمانشاه است. او از کودکی مانند خانواده‌اش به ورزش علاقه داشته و پا به توپ شده است. هرچند ورزش‌های  دیگر مانند ورزش‌های رزمی‌ و راگبی را تجربه کرده ولی کار جدی خود را از دبیرستان و با فوتسال آغاز کرده است. او در مسابقات فوتسال دانش‌آموزیِ آموزش و پرورش شرکت کرده و به قول خودش ادامه داده تا به اینجا رسیده است.

به راگبی هم علاقه داشته اما در دو راهی بین فوتسال و راگبی، اولی را ترجیح داده، چون به فوتسال علاقه بیشتری داشته است.

شیربیگی بازیکن تیم فوتسال سپیدرود رشت، تجربه بازی در تیم فوتبال را هم دارد ولی حاضر نشده این رشته را ادامه دهد. او از شرایط فوتبال خوشش نیامده و سطح فوتبال بانوان ایران را در حد انتظاراتش ندیده به همین خاطر این رشته را رها کرده است.

او تقریبا ۹ سال است که فوتسال را شروع کرده و در این چهار سالی که عضو تیم ملی شده، یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان کشورمان بوده است.

اولین تیمی ‌که در لیگ برتر به آن پیوسته فدک یاسوج بوده و بعد در تیم‌های فولاد ماهان اصفهان، متین ورامین، پرسپولیس مشهد و نفت آبادان توپ زده و الان عضو تیم  سپیدرود رشت است. او دو دوره پشت سر هم خانم گل لیگ برتر فوتسال بانوان شده است. البته به گفته خودش با وجود پیشنهادات فراوان از سایر تیم‌ها علاوه بر اینکه در تیم سپید رود آرامش برقرار است، آب و هوای خوب شمال کشور را هم بسیار دوست دارد و در حال حاضر عضویت در این تیم را ترجیح می‌دهد.

شیربیگی که با تیم ملی فوتسال بانوان به عنوان نایب قهرمانی فوتسال آسیا دست یافته، سقف آرزوهایش در فوتسال بانوان قرار گرفتن در بین سه تیم برتر فوتسال زنان جهان به همراه هم‌تیمی‌هایش است.

سارا شیربیگی _ بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *