تاریخ: 2017-06-11 شناسه خبر: 50324

من و خواهرم مقابل بی‌عدالتی‌ها ایستادیم؛

مهسا افسانه: مجبورم تمام اسناد و مدارک را برای اثبات مدعایم افشا کنم

مهسا افسانه: مجبورم تمام اسناد و مدارک را برای اثبات مدعایم افشا کنم

مهسا افسانه به‌دنبال صحبت‌های نایب رئیس فدراسیون کاراته اعلام کرد مجبورم برای دفاع از خودم اسناد و مدارک اثبات مدعایم را در اختیار رسانه‌ها قرار دهم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مهسا افسانه کاتاروی کشورمان دارنده نشان‌های آسیایی، لیگ جهانی، بازی‌های کشورهای اسلامی و… است. اما این روزها مشکلاتی بین او و فدراسیون کاراته ایجاد شده است. تمام صحبت‌های او بعد از اینکه پیروزی نگین باقری در مسابقات انتخابی کاتا برای حضور در رقابت‌های آسیایی قزاقستان را ناعادلانه دانست، از سوی افسانه باقری، نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته رد شد.

اما افسانه در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان به صحبت‌های نایب رئیس بانوان فدراسیون پاسخ داده است. او در ابتدا گفت: خیلی خوشحالم که چنین صحبت‌های مطرح شد تا اسناد و مدارکی که ادعایم را ثابت می‌کنند، افشا کنم. پیش از این اعلام کرده بودم اما جدی نگرفتند. حالا مجبور هستم برای دفاع از خودم این اسناد و مدارک را در اختیار رسانه‌ها قرار دهم.

وی با اشاره به اینکه ویدیو چک را با وجود اعلام قبلی، حذف کردند، گفت: پیش از مسابقه انتخابی، در جلسه فدراسیون قول فیلم‌برداری از مسابقه انتخابی داده شد اما این کار صورت نگرفت. از طرفی طبق اعلام خانم باقری قرار بود این مسابقه را داوران زن قضاوت کنند چرا که ایشان معتقد بودند “داوران مرد عادلانه قضاوت نمی‌کنند و پارتی بازی بین‌شان زیاد است. شب‌ها باهم تماس می‌گیرند و هوای رفقای خود را دارند.” اما در آخر هم ۵ داور مرد قضاوت کردند.

وی همچنین گفت: با این وجود که داوران مرد نسبت به من و نگین باقری نامحرم بودند اما وقتی پدر و برادرم خواستند به سالن مسابقه بیایند از ورود آنها جلوگیری شد؛ آنهم به این دلیل که نامحرم هستند.

او عنوان کرد: حق با خانم باقری است، مربیان به سالن مسابقه آمده بودند اما فقط مربیانِ کومیته! پس مربیانِ کاتا هم از این به بعد در مورد کومیته اظهار نظر کنند. البته اگر از مربیان کومیته سوالاتی در این مورد بپرسید، به خاطر منافع‌شان حرفی نمی‌زنند. اما تماشاگرانی که قطعا حرفی برای گفتن داشتند را از سالن بیرون کردند. خانم باقری همچنین به تسنیم گفتند که اصحاب رسانه هم در سالن مسابقه حضور داشتند اما بگویند چه کسانی و از کدام رسانه‌ها آمده بودند؟!

افسانه خاطر نشان کرد: در جای دیگر گفته شده مهسا افسانه خواهان حضور در کاراته وان دبی نبود. تنها چهار روز مانده به زمان اعزام، وقتی در مورد این مسابقات پیگیری کردم، گفتند: “۳ میلیارد بدهی داریم، باید با هزینه شخصی بروی” جالب بود که ورزشکاران کومیته با هزینه فدراسیون اعزام می‌شدند اما نوبت که به کاتا رسید، بحث بدهی به میان آمد.

دارنده نشان طلای کاراته کشورهای اسلامی اندونزی بیان کرد: آقای آشوری دبیر فدراسیون کاراته در تماس تلفنی از لفظ باید استفاده کرد و گفت که حق ندارم به مسابقات آسیایی بروم. ایشان گفتند کاتا انحصاری شده باید ایجاد انگیزه کنیم. به ایشان گفتم اگر چنین شرایطی هم در کاتا و هم در کومیته برقرار باشد که نفرات اول به مسابقات کشورهای اسلامی و نفرات دوم به مسابقات آسیایی اعزام شوند می‌پذیرم در غیر این صورت نمی‌توانم چنین بی‌عدالتی‌ای را تحمل کنم.

مهسا افسانه در پایان گفت: در مسابقه انتخابی من و خواهرم لینا تنها بودیم. ولی به خودم و لینا افتخار می‌کنم که مقابل بی‌عدالتی‌ها ایستادیم. با اینکه گروه بزرگی ضد ما شده بودند تنها با اختلاف ۰٫۱ امتیاز حذفم کردند.

 

چالش‌های مهسا افسانه با دخالت محسن آشوری در کاراته زنان (اینجا)

پاسخ نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته به صحبت‌های مهسا افسانه (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.