تاریخ: 2017-06-21 شناسه خبر: 50631

با حمایت استاندار فارس و فرماندار شیراز مشکل تیم حل شد؛

خیز بانوان هندبالیست شهید چمران لارستان جهت حضور در مسابقات آسیایی

تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان بانوان هندبالیست شهید چمران لارستان

با حمایت استاندار فارس و فرماندار شیراز، تیم هندبال شهید چمران لارستان با قدرت در مسابقات آسیایی شرکت می‌کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بانوان هندبالیست شهید چمران لارستان که در مسابقات لیگ برتر فصل گذشته با اقتدار به عنوان قهرمانی دست یافت و جواز حضور در مسابقات آسیایی را کسب کسب کردند، چندی پیش حامی مالی چمران لارستان اعلام کرد توان شرکت در مسابقات آسیایی را ندارد. مسعود راستی گفته بود: “در صورتی که حمایت نشویم از حضور در مسابقات آسیایی انصراف خواهیم داد.”

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه اداره کل به دلیل منع قانونی نمی‌تواند از تیم‌های حرفه‌ای حمایت کند گفت: با این حال زمانی که خبر انصراف تیم شهید چمران را شنیدم تلاش کردم تا این امر میسر نشود و خوشبختانه با رایرنی‌هایی که با استاندار فارس و فرماندار شیراز صورت گرفت شامگاه سه شنبه مشکل تیم حل شد و با قدرت در مسابقات آسیایی شرکت خواهد کرد.

گفتنی است؛ ناهید غارصی سرمربی تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان در گفتگو با سایت ورزش بانوان گفته بود: “استاندار فارس و شهرداری شیراز باید پا پیش بگذارند و مانع از انحلال تیمی شوند که تمام بازیکنانش بومی هستند.”

مسئولان استان فارس مانع از انحلال تیم هندبال بانوان لارستان نشدند

حیدرعلی کامیاب افزود: بخش خصوصی در سال جاری با استفاده از معافیت مالیاتی می‌تواند براحتی تیم‌داری کند و ما نیز از این بخش برای سرمایه گذاری در ورزش حمایت می‌کنیم.

وی گفت: اداره کل ورزش و جوانان هیچ اعتباری برای اعزام تیم‌های حرفه‌ای ندارد و از خیرین می‌خواهیم همانگونه که در امر مدرسه سازی و ساخت بیمارستان کمک می‌کنند در راه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی هم قدم بردارند چرا که کمک به ورزش باعث می‌شود از بسیاری از بیماری‌ها و ناهنجاری‌ها کاسته شود.

وی افزود : تیم شهید چمران نماینده ایران در مسابقات آسیایی است از این رو هم با وزیر ورزش و جوانان و هم با رییس فدرسیون هندبال مذاکره خواهم کرد تا با تیمی مقتدر روانه این مسابقات مهم شویم.

برداشت ادیت شده از خبرگزاری ایرنا

دومین دوره مسابقات هندبال بانوان باشگاه های آسیا قرار است مهرماه ۹۶ در قزاقستان برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *