تاریخ: 2017-07-16 شناسه خبر: 51312

کاراته قهرمانی آسیا؛ صعود شگفت انگیز کومیته تیمی بانوان به فینال آسیا

کاراته قهرمانی آسیا؛ صعود شگفت انگیز کومیته تیمی بانوان به فینال آسیا

در رقابت‌های قهرمانی آسیا و در بخش کومیته تیم ایران پس از ۲ برد برای مالزی و ویتنام در گام سوم برابر تیم قدرتمند ژاپن ایستاد و موفق شد این تیم صاحب نام را با حساب ۲ بر یک شکست دهد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ امروز و در رقابت‌های قهرمانی آسیا و در بخش کومیته تیمی بانوان ایران پس از ۲ برد برای مالزی و ویتنام در گام سوم برابر تیم قدرتمند ژاپن ایستاد و موفق شد این تیم صاحب نام را با حساب ۲ بر یک شکست دهد.

در نخستین مبارزه رزیتا علیپور بدون اینکه مرتکب کوچکترین اشتباهی شود، موفق شد سومیا قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲ و قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۵ را با حساب ۲ بر صفر شکست دهد؛ یک پیروزی روحیه بخش و امیدبخش.

ژاپن در پیکار دوم جبران ملافات کرد. ناتسومی، قهرمان امیدهای جهان که چندین مدال کاراته وان در پرونده اش دیده می شود و در سالهای اخیر با حضور ثابت خود در ترکیب تیم ژاپن، نقش کلیدی در موفقیت این تیم ایفا می کند در مصاف با فاطمه چالاکی ۲ بر صفر به پیروزی رسید تا همه چیز برابر شود.

حالا نوبت حمیده عباسعلی کاپیتان تیم ملی کاراته بود تا کفه ترازو را به نفع ایران سنگین کند. حریف اما، نامی بزرگ در کاراته جهان دارد:
ایومی، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۶ و دارنده دو برنز جهان در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ ؛ همان کاراته کایی که هفت ماه پیش در مسابقات جهانی اتریش در مرحله نیمه نهایی در پس از مساوی در هانتی و با رای داوران سر از فینال درآورده بود این بار چاره ای جز شکست مقابل کاپیتان شایسته ایران نداشت. اورا ماواشی پی در پی در ضد حمله که شش امتیاز برای حمیده عباسعلی در پی داشت، آیومی را کاملا زمین گیر کرده بود. ثانیه های واپسیین مبارزه ایومی دو امتیاز گرفت، اما این دو امتیاز برای برنده خارج شدن ایومی اصلا کافی نبود.

با این پیروزی ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت تا مقابل قزاقستان میزبان بازی‌ها قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *