تاریخ: 2017-08-12 شناسه خبر: 52101

پیگیری امور بانوان ژیمناست از زهرا اینچه درگاهی؛

برنامه بانوی اول فدراسیون ژیمناستیک برای بانوان

برنامه زهرا اینچه درگاهی بانوی اول فدراسیون ژیمناستیک برای بانوان

زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک نگاه جالب خود را به حوزه قهرمانی بانوان در فدراسیون ژیمناستیک عنوان کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک نگاه خود را به حوزه قهرمانی بانوان در فدراسیون ژیمناستیک اینگونه عنوان کرد: طبیعتا دختران ژیمناست به لحاظ پوششی که دارند شانس حضور در میادین بین‌المللی را پیدا نخواهند کرد. از طرفی رقابت انگیزه یک ورزشکار را بالا می‌برد و حالت پویایی و پیش رونده را به یک ورزشکار می‌دهد. به همین دلیل ورزشکاران ما نیاز به مشارکت در رقابت‌های تعریف شده دارند. اما این رقابت‌ها باید با شرایط اسلامی ما تطبیق داشته باشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که سال‌ها مسابقات قهرمانی کشور و لیگ برای دختران ما به صورت نامنظم و بعضا تعطیل دنبال شده است. اما در تقویم جدید فدراسیون ژیمناستیک برنامه‌هایی برای شش ماهه دوم ژیمناستیک بانوان نوشته شده است که به زودی منتشر خواهد شد. در این تقویم هم مسابقات قهرمانی کشور و هم مرحله دوم مسابقات لیگ دختران پیگیری خواهد شد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در خصوص فعالیت زیر شاخه‌های مختلف ژیمناستیک در بخش بانوان یادآور شد: ژیمناستیک هنری و ایروبیک ژیمناستیک جزو شاخه‌های فعال ژیمناستیک بانوان در داخل ایران هستند. اما ژیمناستیک ریتمیک در ایران به صورت غیرمجاز و غیر رسمی و بدون اطلاع فدراسیون در حال فعالیت است. بر همین اساس طبق اطلاعیه وزارت ورزش کلیه کلاس‌های دائر برای آموزش این رشته و مدارک مربی‌گری مربیان از درجه اعتبار ساقط است. اما ما بدنبال قانونی کردن ژیمناستیک ریتمیک در کشور هستیم.

وی افزود: در شاخه ترامپولین و ژیمناستیک برای همه، در بخش بانوان نه مربی داریم، نه متقاضی و نه فعالیت تعریف شده‌ای. برای راه اندازی این شاخه و افزودن آن به سایر شاخه‌های فعال بانوان در فدراسیون ژیمناستیک نیز اقداماتی در نظر گرفته‌ایم. برای تمامی زیر مجموعه‌های ژیمناستیک به محض راه اندازی، رقابت‌های داخلی و بعد از آن رقابت‌های خارجی را هم پیش‌بینی کرده‌ایم.

اینچه درگاهی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اعزام برون مرزی برای بانوان ژیمناست غیرممکن است برای این بخش‌ها نیز، مسابقات کشورهای هم‌جوار، جام‌های همبستگی، مسابقات کشورهای اسلامی و دوستی و تورنمنت‌های اسلامی که نحوه برگزاری آنها در ایران تعریف شده باشد را مد نظر داریم. برای ژیمناستیک هنری و ایروبیک ژیمناستیک این بخش به شدت قابل تعریف است. در تقویم ۲۰۱۸ هم جام همبستگی ژیمناستیک را برای بانوان پیش‌بینی کردیم که در صورت فراهم بودن تمام شرایط حتما برگزار خواهد شد.

او در پایان گفت: تجهیزات بانوان در سالن‌های ژیمناستیک اهمیت بالایی دارد و هر جا که نیاز باشد قطعا برای تجهیز سالن‌های مختص بانوان در استان‌ها دست به کار خواهیم شد.

اخبار مرتبط:

زهرا درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک شد

یک پاسخ به “برنامه بانوی اول فدراسیون ژیمناستیک برای بانوان”

  1. زیبا گفت:

    اگر تو نت بگردید می بینید که بانوان مسلمان با حجاب در ژیمناستیک هنری هم شرکت کردند البته بانوان مسلمان غیرایرانی و اصلا هم غیرممکن نیست.
    بعدشم مگر ما زنان زرتشتی و مسیحی در ایران نداریم؟ اونها چه اجباری دارند حتما با حجاب شرکت کنند؟ می تونند به عنوان نماینده ایران بدون حجاب اسلامی شرکت کنند
    با این قوانین الکلی خشک فقط مردمو از دین زده می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *