تاریخ: 2017-08-14 شناسه خبر: 52089

با روی کار آمدن زهرا اینچه درگاهی به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک؛

ناگفته‌ها از تغییرات جنجالی در فدراسیون ژیمناستیک

ناگفته‌ها از تغییرات جنجالی در فدراسیون ژیمناستیک

بعد از روی کار آمدن اینچه درگاهی به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک که با ایجاد تغییرات جنجالی همراه بود، جمیله سروری برای همیشه با این رشته خداحافظی کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ زهرا اینچه درگاهی، ۱۹ تیر ماه در مجمع انتخابات فدراسیون ژیمناستیک به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک انتخاب شد. وی هفت روز پس از نشستن بر صندلی صدارت، انجام تغییرات بنیادین در فدراسیون تحت مسئولیت خود را کلید زد و قرارداد همکاری بسیاری از کارمندان را لغو و پرداختی ماهانه به اعضای کادر فنی تیم ملی را تعلیق کرد.

جمیله سروری نایب رئیس سابق بانوان فدراسیون ژیمناستیک و تنها بانوی ژیمناست ایرانی که هوای المپیک را تنفس کرده، یکی از کسانی است که اینچه درگاهی با وی قطع همکاری کرد. جمیله سروری در تاریخ ورزش ایران جوان‌ترین ورزشکاری است که تاکنون در بازی‌های المپیک شرکت کرده است.

سروری در خصوص قطع فعالیت خود با فدراسیون ژیمناستیک به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: با ژیمناستیک خداحافظی کردم. بدون هیچ دلیلی و در نهایت بی‌حرمتی نام مرا از فدراسیون ژیمناستیک خط زدند. متاسفم که در ۶۷ سالگی و بعد از تجربه ۶۰ ساله‌ای که زندگی‌ام به ژیمناستیک گره خورده بود، می‌گویم پشیمانم. کاش از دوران کودکی رشته دیگری را انتخاب می‌کردم.

وی ادامه داد: بعد از روی کار آمدن رئیس جدید در فدراسیون ژیمناستیک، کسی حرمت موی سپیدم را نگه نداشت. ایشان به محض شروع فعالیت در فدراسیون، فرد منتخب خود را به عنوان نایب رئیس جدید بانوان معرفی کرد و از بنده خواست تا کار را به وی تحویل دهم. یک نامه دو خطی هم به دست من دادند که بروم حسابداری و تسویه حساب کنم. اما تحمل این شرایط را نداشتم و قطع همکاری کردم. این در حالی است که کسی حتی به بدرقه‌ام نیامد.

سروری در پایان گفت: نامم در تاریخ ورزش ایران ثبت شده و ریشه ژیمناستیک بانوان هستم که خشکم کردند. در ژیمناستیک از مسابقات ملی گرفته تا بازی‌های المپیک، مربی‌گری و آموزش پرورش اولین بودم. این در حالی است که حتی ریالی از منفعت مالی این ورزش به جیب من نرفت.

سایت ورزش بانوان به شنیدن و درج صحبت‌های یکی از طرفین بسنده نکرده و در راستای شفاف سازی این موضوع گفتگویی با زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک ترتیب داده و صحبت‌های جمیله سروری را به وی منتقل کرده است که ماحصل پاسخ  اینچه درگاهی پیش روی شماست:

اینچه درگاهی در ابتدا گفت: در ذات تغییر مدیریت در هر سیستمی تغییر کادر قابل پیش‌بینی است. من هم بر اساس توانمندی‌هایی که در افراد می‌بینم آنها را برای هر سمتی طراحی کرده‌ام. خانم سروری پیشکسوت ژیمناستیک هستند و بسیار قابل احترام. روزی که من وارد سالن ژیمناستیک شدم خانم سروری با دنیایی تجربه مشغول مربی‌گری بودند؛ به همین خاطر از زمان آشنایی با این ورزش ایشان را به عنوان پیشکسوت و بزرگ ژیمناستیک دیده و قبول دارم.

وی ادامه داد: اما فدراسیون ژیمناستیک به دنبال نوگرایی و جوانگرایی است در همین راستا تصمیم گرفتیم ژیمناستیک بانوان را از پایه با تغییر و تحول اساسی و روی کار آوردن نیروی کارآمد و فعال، مجددا راه اندازی کنیم. با این حال قدردان زحمات خانم سروری هستیم و قطعا از تجربیات و مشاوره‌های ایشان استفاده کرده و می‌کنیم. به خود ایشان گفته‌ایم که مایلیم در تمام مسابقات ملی در جایگاه پیشکسوتان حاضر باشند و ژیمناستیک را همراهی کنند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک خاطر نشان کرد: از آن جهت می‌گویم ژیمناستیک بانوان را از نو راه اندازی می‌کنیم که در این مدت به چند نفر از بانوان تفویض اختیار شده بود تا پیگیر امور ژیمناستیک بانوان باشند، این افراد فضایی مسموم را در فدراسیون ایجاده کرده بودند. شاهد اتفاقاتی ناخوشایندی بودیم که به طور قطع می‌گویم خانم سروری نقشی در آن نداشت.

اینچه درگاهی در خصوص بخشی از صحبت‌های سروری که مدعی شده بود، ژیمناستیک برای ایشان منفعت مالی نداشته عنوان کرد: ایشان در مدت فعالیت خود در فدراسیون ژیمناستیک ماهانه مبلغی به عنوان نایب رئیس بانوان فدراسیون ژیمناستیک دریافت می‌کردند.

وی در پایان گفت: علت ناراحتی نایب رئیس سابق بانوان فدراسیون ژیمناستیک، فسخ ناگهانی قرارداد همکاری فدراسیون با ایشان است و عدم برگزاری مراسم تودیع می‎باشد. اما باید بگویم، برای آقای اسبقیان و خانم سروری مراسم تودیع برگزار خواهد شد. فقط به‌دنبال زمان مناسب هستیم و در اولین مناسبت از هر دوی این بزرگواران تشکر و قدردانی صورت خواهد گرفت. البته به علت عدم حضور آقای اسبقیان در تهران، این مهم در روز معارفه بنده صورت نگرفت و به زمان دیگری موکول شد.

بیشتر بدانید:

سرگذشت جمیله سروری؛ از المپیک توکیو تا نایب رئیسی بانوان فدراسیون ژیمناستیک (اینجا)

برنامه زهرا اینچه درگاهی بانوی اول فدراسیون ژیمناستیک برای بانوان (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *