تاریخ: 2017-10-16 شناسه خبر: 54039

صحبت‌های جنجالی سعید موحدی در خصوص تیم‌های فوتبال بانوان سپاهان و آینده سازان

سعید موحدی: سپاهان بیاید، من تیم را می‌دهم به ولای علی اگر بچه‌ها بروند برای این تیم بازی کنند، فقط الهام فرهمند را نگاه نکنید که این‌گونه رفتار می‌کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اتفاقات پیش آمده در خصوص وضعیت تیم فوتبال آینده سازان، انحلال تیم و حمایت سپاهان حاشیه‌هایی را به دنبال داشت که می توانست به راحتی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر را شکست دهد. یک ضلع این بحران‌ها سعید موحدی مدیر عامل آینده سازان بود که از یک سو خبر انحلال تیم را خودش به رسانه‌ها اعلام کرد و از سوی دیگر پس از مذاکرات با سپاهان دلش راضی به رها کردن تیم نمی‌شد و قرارداد با سپاهان را قرارداد ترکمنچای نامید! دقایقی قبل از قرعه کشی لیگ برتر فوتبال بانوان -که روز شنبه انجام شد- سعید موحدی مدیرعامل تیم آینده سازان مدعی شد که در جریان حضور سپاهان در قرعه کشی نیست و بعد از شنیدن موضوع از خبرنگار حاضر نمی‌شد آن را باور کند.

سعید موحدی در خصوص وضعیت تیم آینده سازان و حضور در قرعه کشی مجدد گفت: ما نامه درخواست خود را به آقای ساکت زدیم و شماره نامه هست و ایشان گفتند سپاهان با ما تماس گرفته، اما هیچ مدرکی مبنی بر انتقال تیم نیست. در حالیکه قانون این است که تفاهم نامه یا صلح نامه‌ای فی مابین تنظیم شود. روابط عمومی آنها هم گفته که ما اگر سهمیه می‌خواستیم به ما می‌دادند، خوب بروند، بگیرند.

او در خصوص استقابل خودش از حمایت سپاهان که به محض اینکه سپاهان تیمداری را قبول کرد مباحث مالی از جمله خرید سهمیه و عهد نامه ترکمنچای مطرح کرده بود، گفت: سپاهانی‌ها به اعتقاد من منتظر بودند تا تیم به مرز انحلال برسد و بعد با شرایط خوب آن را بگیرند. اگر با بحث ۲ درصد موافقت شد آن را در کنار اسپانسرهای جدید هزینه می‌کنیم. ما هم منتظر و منتظر، فکر می‌کردیم سپاهان قطعی است و به همین علت با هیچ اسپانسری صحبت نکردیم. ناراحتی من از این است که سپاهان یک مرتبه مصوبه گذراند و بلافاصله بدون اطلاع من آن را رسانه‌ای کردند! نمی‌دانم این کار حرفه‌ای است آن‌ها می‌توانند چنین کاری کنند؟ حرف من این است که باید بعد از نشست با من و صدور بیانیه از سوی من این مساله مطرح می‌شد نه باشگاه سپاهان.

موحدی که خودش رسما اعلام کرده بود، آینده سازان منحل شده است درخصوص صحبت‌هایش گفت: من اصلاً اعلام انحلال نکردم، گفتم اسپانسر ندارم هر لحظه اسپانسر پیدا شد تیم را آماده می‌کنم. چرا به دنبال محکوم کردن من هستید؟ سپاهان بیاید، من تیم را می‌دهم به “ولای علی اگر بچه‌ها بروند برای این تیم بازی کنند” شما فقط الهام فرهمند را نگاه نکنید که این‌گونه رفتار می‌کند. بچه‌ها شرایط را نمی‌دانند، خبر ندارند که قرارداد آنها بیشتر از ۶ میلیون می‌شود. ۱۵۰ میلیون را چطور می‌خواهند، تقسیم کنند؟

او در خصوص قراردادهای سال گذشته بازیکنان اصلی آینده سازان که به گفته برخی حتی به یک میلیون هم نمی‌رسد، گفت: قراردادهای ما جور دیگری است و من به آنها مبالغی را که گفتم پرداخت کردم، البته تسویه حساب نشده و همه طلبکار هستند. بحث این است که تمامی بازیکنان دوست دارند در آینده سازان بازی کنند تنها یکی دو نفر هستند که به دنبال رفتن به سپاهان هستند.

مدیر عامل آینده‌سازان در خصوص ادعای موتوسل اسپانسر سال گذشته این تیم که مدعی شده در همان هفته‌های پایانی حدود ۱۸۰ میلیون هزینه کرده است، عنوان کرد: پول داده یا هزینه کرده است؟ چه هزینه‌ای کرده است؟ برای تبلیغات خودش هزینه کرده است نه برای تیم ما! موتوسل حدود ۸۰ میلیون پول داده که من ریز آن را می‌گویم. آن‌ها یک گروه خبری تشکیل دادند که هزینه برای آنها کردند. موتوسل در یک نوبت ۵۰ میلیون هزینه داد و ۳۰ میلیون تومان هم پاداش و بعد از بازی با سیرجان وقشقایی هم ناهار بچه‌ها را میهمان کرد، حتی هزینه هتلینگ ما در شیراز را هم خودم پرداختم. به مناسبت روز زن کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی و همچنین در سیرجان نیز کارت هدیه به همین مبلغ داد اینها ۱۸۰ میلیون تومان می‌شود؟ قبلاً حرف از ۱۵۰ میلیون بود من با روغنی صحبت کردم، گفت چنین چیزی نبوده و من آن را رد می‌کنم. این‌ها هزینه تبلیغات و تیم خبری و اینستاگرام موتوسل بوده و ربطی به ما نداشته است.

او در خصوص سپردن آینده سازان به سپاهان گفت: اگر فدراسیون صلاح بداند در قرعه کشی می‌مانیم. خواهش ما این بود برای اینکه این مساله جمع شود اگر سپاهان ما را بخواهد یک صلح نامه‌ای ایجاد شود برای از بین نرفتن سهمیه. فعلاً فقط آینده سازان در لیگ است. باید کارهای رسمی و قانونی صورت گیرد. حتی مدیر کل ورزش و جوانان و خانم تاج الدین هم صحبت کردند و وارد این قضیه شدند مدیر کل هم با هیئت فوتبال صحبت کرد و گفتند که در این قضیه حقی است پیشنهاد شده که یکسال اجاره کنند، این خوب است، من به خدا راحتم می‌شوم و حاضرم تیم را بدهم و بروم در خانه بنشینم.

سپاهان دیگر به سهمیه و امتیاز تیم آینده سازان احتیاجی ندارد و اگر بخواهد می‌تواند از سهمیه خودش استفاده کرده و وارد لیگ برتر شود، سعید موحدی در این خصوص افزود: نه چنین چیزی نیست. این مساله مربوط به سال گذشته است فدراسیون نامه زد که اگر تیمی خواست می‌تواند سهمیه بگیرد، سپاهان باید سهمیه بگیرد.

او در ارتباط با ممنوع المصاحبه شدن بازیکنان آینده سازان اعلام کرد: تمام اینها دروغ است. تا امروز با بازیکنی تماس نداشتم. بچه‌ها آزاد هستند هر گونه مصاحبه‌ای می‌خواهند، می‌توانند انجام دهند. حراست به من ربطی ندارد.

سعید موحدی در پاسخ به این سوال که با توجه به درخواست حضور در قرعه کشی مجدد هیچ مشکلی بابت بودجه ندارید؟ گفت: اوضاع تیم ما مشخص نبود بچه‌های ما هیچ کدام قرارداد نداشتند، ما مثل سپاهانی‌ها بودجه نداریم. باید از طریق مدیر کل و دیگر مسئولان بحث انتقال صورت گیرد و مدیریت این کار را به مدیر کل و هیئت فوتبال می‌دهیم هرچه گفتند من انجام می‌دهم. اگر اسپانسرها طی این دو روز که اعلام کردیم پولی واریز کنند و به دست من برسد با بازیکنان تماس می‌گیرم که بیایند و قرار داد ببندیم اگر نشد که بروند سپاهان.

او با اشاره به اینکه بدهی قبلی آینده سازان حدود ۳۵۰ میلیون تومان است ادامه داد: با بچه‌ها توافق مالی هم کردم، اما دست‌هایی پشت پرده است. بچه‌ها بدون اطلاع، من را به جایی کشاندند و همه چیز را به هم ریختند.

وی در پایان گفت: در نهایت آینده سازان برای فصل جاری با مشکل مالی روبرو هست. البته باید شروع کنیم و تیم را سرپا نگه داریم. مشکلات مالی خود را از بین می‌بریم. ما بودجه تعیین شده مثل سال‌های قبل نداریم. سال گذشته هم با حدود ۲۰۰ میلیون شروع کردیم و تا ۷۰۰ هم رسید. بین فصل ۴۰۰ میلیون به تیم تزریق شد که الان بدهی این مقدار شده است، بنابراین شروع می‌کنیم ممکن است تمام مشکلات حل شود، من توانایی آوردن حداقل ۴۰۰ میلیون را دارم.

برداشت ادیت شده از ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *