تاریخ: 2017-10-17 شناسه خبر: 54060

پورتلند تورنز قهرمان پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا ۲۰۱۷ شد +ویدیو

پورتلند تورنز قهرمان پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا 2017 شد

لیندزی هوران دقیقه 50 برای پورتلندی‌ها گل زد و تیمش را برای دومین بار قهرمان پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیگ برتر فوتبال زنان آمریکا ( NWSL ) اینگونه است که هر تیم ۲۴ بازی (البته استثنائا امسال ۲۴ بازی انجام دادند) برگزار می‌کند و تیم صدرنشین به عنوان قهرمان لیگ معرفی می‌شود. مرحله نخست فصل ۲۰۱۷ لیگ برتر فوتبال زنان آمریکا که به لیگ منظم معروف است، با صدرنشینی تیم کارولینای شمالی به پایان رسید. پورتلند تورنز ، اورلاندو پراید و شیکاگو رد استارز نیز در جایگاه‌های دوم، سوم و چهارم ایستادند.

در این مرحله چهار تیم اول آماده حضور در مرحله پلی آف شدند. در مرحله پلی آف چهار تیم اول با یکدیگر رقابت کردند به این صورت که کارولینای شمالی به عنوان تیم قهرمان با شیکاگو رد استارز یعنی تیم چهارم و پورتلند تورنز به عنوان تیم نایب قهرمان با اورلاندو پراید یعنی تیم سوم مسابقه دادند و برنده‌ها به فینال صعود کردند.

به این ترتیب کارولینای شمالی میزبان شیکاگو رد استارز بود و پورتلند تورنز نیز در یک بازی خانگی به مصاف اورلاندو پراید رفت. در پایان این دو بازی در مرحله پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا، کارولینا با یک گل از سد شیکاگویی‌ها گذشت و پورتلند نیز با نتیجه ۴ بر یک اورلاندو را مغلوب خود کرد.

به این ترتیب کارولینای شمالی و پورتلند تورنز برای مشخص شدن قهرمان لیگ در ورزشگاه اورلاندو سیتی و در مقابل ۸۱۲۴ تماشاگر به مصاف هم رفتند. لیندزی هوران دقیقه ۵۰ برای پورتلندی‌ها گل زد و تیمش را برای دومین بار قهرمان پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا کرد.

پورتلند تورنز قهرمان پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا 2017 شد

۱۰ تیم در این فصل از رقابت‌های سوپر لیگ فوتبال زنان آمریکا به رقابت پرداختند، در مرحله نخست و بعد از پشت سر گذاشتن ۲۴ بازی پورتلندی‌ها با ۱۴ پیروزی، ۵ باخت و ۵ مساوی و عنوان دومی به کار خود در مرحله نخست لیگ فوتبال زنان آمریکا پایان دادند.

این تیم سال ۲۰۱۳ نیز فاتح پلی آف لیگ فوتبال زنان آمریکا شده بود.

ویدیویی از گل تماشایی لیندزی هوران هافبک تیم فوتبال زنان پورتلند تورنز که منجر به قهرمانی تیمش شد:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *