تاریخ: 2017-10-19 شناسه خبر: 54150

ژیمناست آمریکایی مدعی شد پزشک سابق تیم ملی سال‌ها به او تجاوز می‌کرده است

مک‌کایلا مارونی ژیمناست سابق آمریکایی مدعی شده که لاری نصار پزشک سابق تیم ملی سال‌ها به او تجاوز می‌کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از excellesports؛ به تازگی کمپینی راه اندازی شده با نام MeToo# تا زنانی که تجاوز و آزار و اذیت جنسی را تجربه کرده‌اند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

زنان زیادی با به اشتراک گذاشتن این هشتگ داستان‌های خود را درباره آزار و اذیت جنسی و تجاوز، بازگو کردند که در این میان نام دو ورزشکار زن نیز به چشم می‌خورد.

مک‌کایلا مارونی ژیمناست ۲۱ ساله اهل ایالات متحده آمریکا، دومین زنی است که این تجربه را با دیگران به اشتراک گذاشت. قبل از او تاتیانا گوتسو، ژیمناست اهل شوروری سابق به این کمپین پیوسته بود.

مک‌کایلا مارونی

مک‌کایلا مارونی یک طلا و یک نقره در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۳ مدال طلای جهانی در کارنامه دارد. او ادعا کرده از ۱۳ سالگی توسط لاری نصار پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک آمریکا و تیم ایالت میشیگان مورد سو استفاده جنسی قرار گرفته و این سو استفاده تا زمانی که او برای همیشه ورزش را کنار بگذارد ادامه داشته است.

فوریه ۲۰۱۶ بود که برای همیشه از ژیمناستیک خداحافظی کرد. او دلیل آن را آسیب‌هایی نامید که در این رشته با آنها دست و پنجه نرم می‌کرد. از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به جز انتشار چند تصویر نیمه برهنه و شوک برانگیز بی‌ربط به ژیمناستیک، خبری از حضورش در مسابقات نبود. تا اینکه در یک مصاحبه ۴۹ دقیقه‌ای برای همیشه از این رشته خداحافظی کرد.

بهانه دکتر نصار برای فرار از اتهام سوء استفاده جنسی از بانوان ژیمناست

لاری نصار

لاری نصار نیز در ماه ژوئن سال جاری به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان مجرم شناخته شده و به دنبال آن بیش از ۱۰۰ زن و دختر ژیمناست که از سوی وی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند اقدام به شکایت کردند.

این در حالی است که نصار در دادگاه معتقد بوده ادعاهای صورت گرفته از سوی شاکیان مردود است و تمام اینها، بخشی از یک روش پزشکی مشروع است.

مارونی نیز می‌گوید: نصار به او گفته است، این نوعی از درمان پزشکی و لازم برای بهبود جراحات و آسیب دیدگی‌ها است.

ژیمناست سابق تیم ملی زنان آمریکا می‌گوید: بدترین اتفاق برای من در ۱۵ سالگی رخ داد. زمانی که قرار بود به همراه هم‌تیمی‌هایم به توکیو برویم. نصار پیش از پرواز به من قرص خواب داد و بعد از اینکه رسیدیم چیزی به یاد نیاوردم فقط خود را دیدم که در اتاق او در هتل هستم. نصار به من گفت: برای معالجه نزد او رفته‌ام و  آن شب گمان کردم قرار بوده است که بمیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *