تاریخ: 2017-11-28 شناسه خبر: 55831

مربی و مدیر فنی تیم ملی کبدی بانوان؛

دانش: تیم ملی در حمله ضعف داشت / مقصودلو: برخی بازیکنان لیاقت طلا گرفتن نداشتند

ماهرخ دانش مربی تیم ملی کبدی بانوان و اعظم مقصودلو مدیر فنی تیم ملی کبدی بانوان

مربی و مدیر فنی تیم ملی کبدی بانوان هر دو بر این اعتقاد هستند که تیم ملی بانوان در حمله ضعف داشت و این ضعف به سرمربی هندی تیم بازمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ فدراسیون کبدی با اخراج شایلا جین سرمربی هندی تیم ملی بانوان اعلام کرد علت پسرفت بانوان کبدی کار کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا که میزبانی آن را بر عهده داشتند، ضعف و کم‌کاری این مربی است.

ماهرخ دانش: متاسفانه سرمربی تمام تمریناتش را بر تقویت دفاع تیم متمرکز کرده بود

ماهرخ دانش ضمن حضور در برنامه ایران دخت شبکه ورزش اعلام کرد: این تیم به خاطر ضعف حمله کننده‌ها دچار پسرفت شد. هر امتیازی هم که کسب شد خصوصا در بازی مقابل کره جنوبی توسط دفاع کننده‌ها بود و بس. بچه‌ها واقعا کم کاری کردند و انتظارات ما را برآورده نکردند. از طرفی سرمربی تیم ما هندی بود و به همین واسطه در اردوهای ملی، همه برای شکست هند برنامه ریزی کرده بودیم و البته از شکست کره جنوبی مطمئن بودیم. متاسفانه سرمربی تمام تمریناتش را بر تقویت دفاع تیم متمرکز کرده بود.

مربی تیم ملی کبدی بانوان در ادامه گفت: با صحبت‌هایم نمی‌خواهم شیلا جین را مقصر این ناکامی اعلام کنم. این سرمربی هندی بسیار کارآمد است و به عنوان مربی از او چیزهای زیادی آموخته‌ام. اما او هندوستان را رقیب اصلی ما می‌دانست و تمام تلاشش این بود که این تیم را دفاع جمع کنیم و تمرکز روی حمله تیم کم بود.

او در خصوص مسابقات جاکارتا که پیش روی بانوان کبدی کار کشورمان قرار دارد، عنوان کرد: باید زودتر اردوهای تمرینی را شروع کنیم و بازیکنان هم باید زودتر با یکدیگر هماهنگ شوند.

مقصودلو: برخی از بازیکنان لیاقت طلا گرفتن نداشتند

اعظم مقصودلو نیز در گفتگو با خبرگزاری فارس از گرگان بعد از سومی تیم ملی کبدی در بازی‌های آسیایی گفت: بازیکنان نتوانستند با خانوم جین به عنوان سرمربی تیم ارتباط برقرار کنند و متاسفانه نتوانستند به شناخت مناسب از بازیکنان برسد و این به ما ضربه زد.

مدیر فنی تیم‌های ملی کبدی زنان خاطر نشان کرد: ما خیلی از بازیکنانی را داریم که از این گردونه عقب ماندند و خانوم جین آنها را انتخاب نکرد و من معتقدم برخی از بازیکنانی که امروز در تیم ملی بودند لیاقت طلا گرفتن نداشتند چون فقط نظاره‌گر بودند.

او در خصوص علاقه بازیکنان به بازگشت وی به عنوان سرمربی تیم ملی کبدی زنان، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از منتقدان بر این عقیده‌اند که آقای مقصودلو چندین سال رئیس فدراسیون و من ۱۰ سال سرمربی تیم ملی بودم و با آنکه نتیجه گرفتم اما دیگر نباید به عنوان سرمربی کنار تیم باشم.

مقصودلو تاکید کرد: این منتقدان به من انتقاد می‌کردند که چرا همیشه دوم می‌شوید و آمدند دومی را درست کنند سوم شدند و متاسفانه موفقیت‌های من به چشم هیچکس نیامد و متاسفانه برخی انتقادات ناشایست و نادرست از فدراسیون و برخی افراد تاثیرگذار در این امر باعث شد ما اینچنین شکست بخوریم و امروز سوم شویم.

سرمربی سابق تیم ملی کبدی بانوان در پاسخ به این سوال که اگر فدراسیون تصمیم بر سرمربی‌گری شما بگیرد نظر شما چیست، بیان کرد: فدراسیون هر تصمیمی بگیرد من اجرا می‌کنم اما به شخصه خیلی احساس خستگی می‌کنم و نیازمند یک ریکاوری اساسی دارم اما معتقدم هر رئیس فدراسیونی باشد خیلی دلش هم بخواهد از من استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *