تاریخ: 2018-02-01 شناسه خبر: 58328

اصرار به حفظ سرمربی ناکام در فدراسیون جدید؛

فدراسیون کبدی و اقدام ریسک پذیر؛ شایلا جین مربی تیم ملی زنان باقی ماند

فدراسیون کبدی

فدراسیون کبدی فهرست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی کبدی زنان را اعلام کرد اما راس نیمکت تیم همچنان دست نخورده است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ؛ پس از ناکامی سخت تیم ملی کبدی زنان در مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان با انبوهی از حواشی که فدراسیون کبدی را فرسنگ ها به عقب برد ، تحول در تیم ملی اجتناب ناپذیر به نظر می رسید.

با برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون کبدی ، رئیس جدید هم از راه رسید و حضور وی بارقه تغییرات عمده و مثبت در کبدی ایران را نوید می داد اما تاکنون حداقل خبری از تحول جدی در کبدی زنان نیست.

صغری روح بخش شیوایی نایب رئیس سابق فدراسیون کبدی به این فدراسیون برگشته و حالا تیم ملی زنان نیز قرار است کار خود را با همان مربی آغاز کند که در جریان ناکامی غم انگیز گرگان روی نیمکت تیم ملی نشسته بود.

زمزمه ها پایان دادن به همکاری شایلا جین در تیم ملی کبدی زنان ، موضوعی بود که پس از مسابقات گرگان ۲۰۱۸ بارها از سوی اهالی کبدی به گوش می رسید اما فدراسیون کبدی در نهایت در اقدامی جالب شایلا جین را در تیم ملی حفظ کرد.

حفظ جین ممکن است به هدف های مختلفی صورت گرفته باشد. موضوع اول این که فدراسیون کبدی وی را در ناکامی گرگان ، مقصر تشخیص نداده و به نوعی با این اقدام ، تقصیر را بر گردن سایر اعضای کادر فنی انداخته است.

موضوع دیگر ، درگیر شدن تیم ملی در سال جدید میلادی با بازی های آسیایی جاکارتا است و پایان حضور جین به معنای پرداخت دستمزد وی به صورت تمام و کمال و نیز استخدام مربی دیگری بوده که هم بار مالی روی دوش فدراسیون تازه کار می انداخته و هم زمان را برای شناخت پیدا کردن مربی جدید از بازیکنان ملی پوش و هماهنگ شدن افکار کادر فنی و عملکرد فنی بازیکنان به هدر می داده است.

با این حال ، فدراسیون کبدی با حفظ شایلا جین خود را وارد یک بازی سراسر ریسک کرده است. اگر تیم ملی کبدی زنان در بازی های آسیایی جاکارتا نتیجه نگیرد آن گاه فدراسیون کبدی و شخص عباس خواجه اورسجی رئیس جدید فدراسیون به دلیل حفظ یک سرمربی شکست خورده و وارد آمدن دومین ناکامی متوالی به کبدی زنان ایران به شدت مورد انتقاد قرار خواهد گرفت.

در حقیقت ، پلنی که فدراسیون کبدی را مجاب به حفظ شایلا جین کرده این است که از نظر فدراسیون کبدی ، احتمال موفقیت تیم ملی در بازی های آسیایی جاکارتا با حضور شایلا جین که اکنون دارای تجربه کار کردن با تیم ملی است ، از احتمال موفقیت با یک مربی دیگر بیشتر بوده است.
با این حال باید منتظر ماند و عملکرد جین و تیمش را در میدانی که نتیجه اش روی افزایش یا کاهش انتقادات بر فدراسیون کبدی اثر مستقیم خواهد داشت مشاهده کرد.

*حامد اسماعیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *