تاریخ: 2018-02-05 شناسه خبر: 58533

اولین رکوردگیری وزنه‌برداری بانوان/ دلیل غیبت فریبا محمدیان از زبان خودش

رقابت دختران وزنه‌بردار در ایران آغاز شد

اولین رکوردگیری وزنه‌برداری بانوان در حالی برگزار شد که معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در این مراسم غایب بود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، اولین رکوردگیری وزنه‌برداری بانوان ایران در سالن وزنه‌برداری آزادی برگزار شد. در این رکوردگیری ۱۴ استان آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، تهران، خوزستان، خراسان رضوی، زنجان، سیستان‌وبلوچستان، فارس، کردستان، گیلان، گلستان، مازندران و همدان حضور دارند و ۹۴ وزنه‌بردار به رقابت می‌پردازند.

مراسم افتتاحیه این رکوردگیری با حضور مسوولان فدراسیون، رییسان برخی از هیات‌های استانی و جباری، مربی تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری بزرگسالان برگزار شد.

اکثر وزنه‌بردارانی که در این رکوردگیری شرکت کرده‌اند پدران و یا برادران‌شان از وزنه‌بردار بوده‌اند و از این رو خانواده‌ها در سالن حضور داشتند و در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.

علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد پوشش بانوان وزنه بردار، عنوان کرد: پوششی که دختران مسلمان استفاده می‌کنند و مورد تایید فدراسیون جهانی نیز هست را مقدار کوچکی تغییرات داده‌ایم و ان‌شاء‌الله تاییدیه آن را می‌گیریم. امیدوارم که بتوانیم در رویدادهای بین‌المللی شرکت کنیم و در همین المپیک نوجوانان استعدادی را معرفی کنیم. ما آغازگر یک کار بزرگ هستیم و باید صبور باشیم.

نکته قابل تامل در این رکوردگیری این است که فریبا محمدیان، معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان غایب بود و در سالن وزنه‌برداری حاضر نشد تا حداقل در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشد و برای مدتی نظاره‌گر نحوه وزنه‌زدن دختران وزنه‌بردار باشد.

فریبا محمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره غیبتش در افتتاحیه اولین رکوردگیری وزنه‌برداری بانوان ، بیان‌ کرد: من دعوتنامه ای را دریافت نکردم که رکوردگیری وزنه‌برداری وجود دارد و از سوی رسانه‌ها گلایه‌های یک طرفه را شنیدم، اما از آنجا که به دنبال این هستم تا مسیر توسعه ورزش بانوان در رشته‌های مختلف را هموار کنم، زیاد به این گلایه‌ها توجهی نکردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *