تاریخ: 2018-03-15 شناسه خبر: 59393

فروزان زاهدمنش؛

نایب رئیس زنان فدراسیون سه گانه: مربی مجرب داخلی نداریم

نایب رئیس زنان فدراسیون سه گانه فرزوان زاهدمنش

نایب رئیس زنان فدراسیون سه گانه گفت: مربی مجرب داخلی برای زنان فعال در رشته سه گانه نداریم و بیشتر مربیان در حد مربیگری درجه سه هستند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، فروزان زاهدمنش نایب رئیس زنان فدراسیون سه‌گانه روز پنجشنبه در حاشیه مسابقات قهرمانی دوگانه زنان و آخرین مرحله نخستن دوره لیگ سه گانه زنان کشور در گفت و گو با ایرنا افزود: فدراسیون برای جذب مربی خارجی در زمینه توسعه این رشته اقدام کرده است اما چون مربیان خارجی این رشته مرد هستند نمی توانیم از آنان در آماده سازی تیم ملی استفاده کنیم .

وی تصریح کرد: البته در بازدید ماریسول کاسادو رئیس اتحادیه جهانی ورزش سه گانه از وی خواستیم مربی مجرب ، مدرس و داور به ایران اعزام کنند تا با برگزاری دوره های آموزشی سطح فنی مربیان و داوران زن ایرانی ارتقا یابد که کاسادو در این زمینه قول همکاری و مساعدت داد.

نایب رئیس زنان فدراسیون سه گانه خاطر نشان کرد: از سوی دیگر ما می توانیم با فراهم کردن شرایط لازم مربیان و داوران زن ایرانی به خارج از کشور اعزام کنیم تا سطح فنی انان افزایش یابد.
زاهد منش ضعف مربی داخلی رشته سه گانه را نامناسب بودن زیر ساخت های موجود در کشور عنوان کرد و گفت: در سال آینده تلاش می کنیم تا این معضل مرتفع شود تا بتوانیم تیم های قدرتمندتر سه گانه زنان را به رقابت های آسیایی اعزام کنیم .

وی در خصوص کمبود منابع مالی این فدراسیون گفت : یکی از مشکلات فراروی ما در این رشته کمی بودجه است که از سوی دیگر این رشته امکان پخش تلویزیونی ندارد شانسی برای جذب حامی مالی نیز ندارد و این مساله ما را با مشکل مضاعف مواجه کرده است.

وی افزود: سال آینده دو رویداد خارجی داریم که مسابقات سه گانه و دوگانه قهرمانی آسیای میانه به صورت همزمان به میزبانی قزاقستان در تیرماه برگزار می شود و این فدراسیون دو تیم در این دو رشته به این کشور اعزام می کند.

نایب رئیس زنان فدراسیون سه گانه یادآور شد ، همچینن اردیبهشت ماه ۹۷ مسابقات انتخابی در ورزش سه گانه زنان را برای اولین بار برگزار می کنیم تا برترین های این رشته برای حضور در تیم ملی و آماده سازی دعوت شوند.

مسابقات قهرمانی دوگانه زنان کشور امروز با حضور ۱۹ تیم از استان های مختلف در سه رده سه رده نوجوانان ، جوانان ، امید و بزرگسالان و همچنین مرحله سوم و پایانی نخستین دوره زنان ورزش سه گانه در مجموعه ورزشی آزادی تهران با حضور ۱۰ تیم در حال برگزاری است.

در این مراسم علاوه بر ماریسول کاسادو ، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش نیز شرکت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *