تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ شناسه خبر: 54298

هدی جراح: در هفت سالگی عاشق آرنولد و بدنسازی شدم

هدی جراح‌، بدنساز و قهرمان مسابقات پرورش اندام متولد تهران و ساکن آمریکا است. او در رشته بدنسازی در سطح جهانی مقام آورده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هدی جراح‌ ، بدنساز و قهرمان مسابقات پرورش اندام متولد تهران و ساکن آمریکا است. او در رشته بدنسازی در سطح جهانی مقام آورده است. جراح در اولین حضورش در مسابقات جهانی به میزبانی فلوریدا مقام سوم را بدست آورد. در ادامه به مصاحبه‌ای که هدی جراح با یکی از سایت‌های فارسی زبان خارج از کشور داشت، اشاره خواهیم کرد:

این بدنساز ۳۷ ساله گفت: در شب یلدای سال ۱۳۵۹ در تهران متولد شدم. هفت سالگی بعد از دیدن یکی از فیلم‌های آرنولد به او علاقمند و عاشق بدنسازی شدم. از ۱۱ سالگی در باشگاه سرگرم رشته‌های رزمی شدم. در کنار این ورزش‌ها، به بدنسازی هم مشغول بودم. اما چون آن زمان اطلاعات در مورد بدنسازی و پرورش اندام در بین زنان کم بود و از مردان فعال در این رشته‌ها هم بنا به دلایلی نمی‌شد کمک گرفت، تنها منبع من یک کتاب سیاه-سفید از بدنسازی بود و یک فیلم از آرنولد.

وی ادامه داد: خانواده من سنتی و مذهبی بودند، پدرم با اینکه بدنساز شوم مخالف بود و معتقد بود، برای زنان نازایی می‌آورد. به همین خاطر وقتی اولین بار در مسابقات جهانی شرکت کردم و مقام آوردم جرعت نداشتم با کسی از اعضای خانواده‌ام، این اتفاق را در میان بگذارم.

هدی جراح برای شرکت در مسابقات جهانی از ایران مهاجرت کرد اما به گفته خودش در آمریکا هم تمام درها به آسانی به روی او باز نشد. در همین راستا هدی جراح عنوان کرد: حتی در آمریکا هم بدنسازی، رشته‌ای مردانه است و زنان بدنساز با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند؛ هرچند دیدگاه‌ها نسبت به قبل تغییر کرده و بسیار بهتر شده است.

او در پایان صحبت‌هایش اعلام کرد یک روز حتما به ایران بازمی‌گردم و در حالی که بغض کرده بود، گفت: دوست دارم در کشور خودم بمیرم.

گفتنی است؛ بدنسازی و پرورش اندام ورزشی است که هنوز فدراسیون مربوطه در ایران بخش بانوان آن را به رسمیت نشناخته است و برای بانوان در ایران غیرمعمول شناخته شده است.

هدی جراح

3 پاسخ به “هدی جراح: در هفت سالگی عاشق آرنولد و بدنسازی شدم”

  1. aram گفت:

    دمت گرم خیلی دوست داشتنی هستی موفق باشی همیشه

  2. لیدا گفت:

    آفرین و صد آفرین به اراده آهنین تو .

  3. کتایون گفت:

    سلام.من یک مصاحبه از شما هم دیدم.شما قابل تحسین هستید. زنی که در تمام عمرش با اطرافش جنگیده. خیلی دوستتون دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *