تاریخ: 2015-11-08 شناسه خبر: 13346

صدیق: دومی من برای بعضی ها خوشایند نبود

لاله صدیق

لاله صدیق از آن دست بانوان موفق ایران است که رشته اتومبیلرانی را به دلیل علاقه خاصش انتخاب کرده است و با جسارت و شجاعت چندین مقام کشوری و البته بین المللی را در رالی و فرمولها کسب کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مدتی از ستاره سرعت بانوان ایران خبری نبود. وی که کارنامه موفقی در مسابقات اتومبیلرانی سرعت، رالی، کارتینگ و دریفت دارد، از حضورش در مسابقات آفرود خبر داد که البته این بار هم صاحب عنوان شده است.

لاله صدیق از آن دست بانوان موفق ایران است که رشته اتومبیلرانی را به دلیل علاقه خاصش انتخاب کرده است و با جسارت و شجاعت چندین مقام کشوری و البته بین المللی را در رالی و فرمولها کسب کرده است.

وی اما این بار رشته آفرود را انتخاب کرد که بسیار هیجان انگیز و شاید به نظر تماشاگرانش پر خطر باشد. با این وجود حضور وی به عنوان تنها خانم حاضر در مسابقات بین المللی ارمنستان برای بسیاری از شرکت کنندگان جالب توجه بود. به همین بهانه با لاله صدیق گفتگویی کردیم که در پی می آید:

*تبریک خانم صدیق! مسابقات چطور بود؟

سپاسگزارم. مسابقات خوبی بود. من در این مسابقات تنها خانم شرکت کننده بودم که به همراه الهه کریمی نقشه خوانم شرکت کرده بودیم.

*مسابقات سختی به نظر می رسد، چون تمام رقبای شما آقایان بودند و البته رقابت خطرناکی بود؟

من در این مسابقات مدت کوتاهی است شرکت می کنم و خانم کریمی را نیز برای تجربه اندوزی به این سفر بردم. به هر حال تجربه خوبی بود. مسابقه علیرغم موانعی که برای ما بوجود می آوردند خیلی خوب بود.

*چه موانعی؟

از آنجایی که من به عنوان شرکت کننده خانم در این مسابقات حضور داشتم، با خودرویم برخورد می کردند تا نتوانم ادامه دهم.

*یعنی رقابت خانم برایشان سخت بود؟

قبل از شروع مسابقات همه فکر می کردند من نقشه خوان هستم، اما وقتی شماره ها توزیع شد و براساس قرعه کشی بالای سکو رفتم متوجه شدند من راننده مسابقه هستم و از همان زمان پچ پچ کردنشان شروع شد. از طرفی رئیس فدراسیون ارمنستان از من تعریف کرد تا رقابت حساسی بوجود آید. با این وجود من هرچه در توان داشتم به کار گرفتم. آنها هم در طول مسابقه به خودروی من می زدند که البته آخر مسابقه خنده دار شده بود. از طرفی آفرود، مسابقات خشنی است و من دومین تجربه ام را کسب می کردم.

*اولین مسابقه همان رقابتهای سرخرود بود؟

بله. در آن مسابقات من درحالی که تایم ها را دستکاری کردند، چهارم شدم. بعد از آن مسابقات وقتی به تهران رسیدم، شکایت کردم و مسئول فدراسیون با بازبینی تایم ها مقام های به دست آمده را باطل اعلام کرد. در همین مسابقات با تیم ارمنستان آشنا شدیم و از من برای شرکت در مسابقات شان دعوت کردند.

*در این مسابقه با خودروی خودتان شرکت کردید؟

نه. با خودروی لادای اجاره ای و زمان خوبی را هم به ثبت رساندم. من  در کلاس ۴ سیلندر مسابقه دادم و چهارم شدم، اما با توجه به خطایی که روی من انجام دادند، خطای زمانی شان محاسبه و جایگاه دومی به من رسید.

*این مسابقه تجربه خوبی بود.

بله. فکر می کنم این مسابقه با توجه به سخت بودن مسیر تجربه خوبی برای حضور در رالی های قهرمانی کشور بود.

*از ایران دو تیم شرکت کرده بودند، هم تیمی تان چه عنوانی به دست آورد؟

حسن اکبرنژاد به عنوان راننده و ابوالفضل نادری به عنوان نقشه خوان شرکت کرده بودند که اکبرنژاد از قهرمانان آفرود کشور هستند و می توانستند مقام خوبی به دست آورند، اما متاسفانه خودروی ایشان در دور دوم مسابقات دچار مشکل شد و از ادامه مسابقه بازماند. اگر بدشانسی نمی آورد، مطمئن بودیم که قهرمانی کلاس ۶ سیلندر متعلق به ایشان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *