تاریخ: 2017-05-23 شناسه خبر: 49726

فرزانه فصیحی دونده سرعتی ایران در گفتگو با ورزش بانوان؛

فرضیه‌ها از سطح فنی مسابقات کشورهای اسلامی درست از آب درنیامد

فرزانه فصیحی دونده سرعتی ایران در مسابقات کشورهای اسلامی

دوره گذشته بازی‌های کشورهای اسلامی رکورد نایب قهرمان دوی 100 متر معادل با رکورد فعلی من بود در صورتیکه من امسال با این رکورد به فینال هم نرسیدم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فرزانه فصیحی یکی از نمایندگان کشورمان در مسابقات کشورهای اسلامی باکو در نیمه نهایی دوی ۱۰۰ متر هفتم شد و به فینال نرسید. وی همچنین فردای آن روز انصراف خود را از شرکت در دوی ۲۰۰ متر کشورهای اسلامی اعلام کرد.

فصیحی در خصوص حضورش در مسابقات کشورهای اسلامی باکو عنوان کرد: سطح این مسابقات بسیار بالا بود. دوره گذشته بازی‌های کشورهای اسلامی رکورد نایب قهرمان دوی ۱۰۰ متر معادل با رکورد فعلی من بود در صورتیکه من امسال با این رکورد به فینال هم نرسیدم. پیش‌بینی‌ها در خصوص سطح فنی مسابقات درست از آب درنیامد. البته شرایط آب و هوایی سرد باکو هم نیز دخیل بود که به نتیجه مورد نظرمان نرسیم.

فصیحی در پاسخ به سوال خبرنگار ورزش بانوان که پرسید “چرا از رقابت در دوی ۲۰۰ متر بانوان انصراف دادی؟” عنوان کرد: قرار نبود اصلا در ماده ۲۰۰ متر شرکت کنم. البته تخصص اصلی من هم در دوی ۲۰۰ متر نیست. رشته اصلی‌ام ۱۰۰ متر و ۶۰ متر است. از طرفی شرایط جسمانی خوبی نداشتم تا جایی که تصمیم گرفتند من سرم وصل کنم.

او در خصوص واکنش پریسا بهزادی نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی به انصراف از شرکت در مسابقات دوی ۲۰۰ متر بیان کرد: خانم بهزادی وقتی دید شرایط جسمی خوبی برای شرکت در مسابقات ندارم، با انصرافم موافقت کرد.

وی خاطر نشان کرد: حتما عملکرد خود را در این ماده تقویت خواهم کرد تا در مسابقات بعدی تخصصی‌تر از اینبار با حریفانم رقابت کنم.

دونده سرعتی ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی همچنین در گفتگویی دیگر با المپیک ایران از عدم حضور مربی‌اش در مسابقات کشورهای اسلامی گله کرد و گفت: حتما حضور مربی لازم است که اگر اشتباهی داریم گوشزد کند و راهنمایی لازم را در اختیار شاگردش قرار دهد.

او بهترین و بدترین خاطره خود در باکو را اینگونه عنوان کرد: نرسیدن به فینال بدترین خاطره مسابقات باکو بود چرا که واقعا به دنبال مدال بودم و اگر رکورد خودم را می‌زدم به روی سکو می‌رفتم. از طرفی کسب تجربه و رقابت در کنار سایر ورزشکاران نیز اتفاق خوبی بود که در باکو رقم خورد.

فصیحی در پایان گفت: مسابقات آسیایی داخل سالن که شهریور ماه برگزار خواهد شد از مهم‌ترین اهداف پیش روی من است.

فرزانه فصیحی دونده سرعتی ایران

انصراف فرزانه فصیحی از دوی ۲۰۰ متر بانوان (اینجا)

فرزانه فصیحی از صعود به فینال مسابقات کشورهای اسلامی بازماند (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *