تاریخ: 2017-10-31 شناسه خبر: 54517

تلخی و شیرینی بسکتبال بانوان از زبان سارا اعتماد، سعیده علی و سحر نجفی اعضای تیم ملی

گپ و گفت با سارا اعتماد، سعیده علی و سحر نجفی اعضای تیم ملی بسکتبال بانوان ایران

سارا اعتماد، سعیده علی و سحر نجفی سه تن از اعضای تیم ملی بسکتبال بانوان در گزارشی از سختی‌ها و شیرینی‌های این رشته ورزشی گفتند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سه تن از اعضای تیم ملی بسکتبال بانوان در گزارش ویژه برنامه «ایران‌دخت» پیرامون ورزش بانوان که هر دوشنبه از شبکه ورزش پخش می‌شود، با گزارشگر این برنامه گفتگو کردند.

سارا اعتماد: ۶ سال است که به تیم ملی دعوت شده‌ام.

سارا اعتماد بسکتبال بانوان

سحر نجفی: هشت سال است که عضو تیم ملی بزرگ‌سالان هستم.

سحر نجفی

سعیده علی: حدودا ۱۱ سال است که بازیکن تیم ملی بسکتبال بانوان ایران هستم.

سعیده علی

اگر آقایان هم بودند ممکن بود این اتفاق بیفتد

سارا اعتماد در خصوص مشکلی که پیش از مسابقات آسیایی هند برای تیم ملی بسکتبال زیر ۱۶ سال کشورمان پیش آمد، گفت: ممکن بود اگر آقایان هم می‌رفتند همین اتفاق می‌افتاد یعنی وقوع این اتفاق ربطی به دختر یا پسر بودن ورزشکاران ندارد. در هر صورت آقای مشحون این مشکل را حل کردند.

باید از الان به بعد دید فدراسیون بسکتبال چه می‌کند

سعیده علی ملی‌پوش تیم ملی بسکتبال بانوان اظهار کرد: خیلی‌ها از ما می‌پرسند تا به حال فدراسیون برای شما چه کار کرده؟ فدراسیون برای ما کارهای بزرگی انجام داده، اما وقتی ما مجوز بازی‌های رسمی برون مرزی را نداشتیم توقعی هم نمی‌شد داشت. باید دید از الان به بعد چه اتفاقی می‌افتد. انتظار داریم حمایت از بانوان مثل آقایان خواهد باشد.

دستمزد بانوان و آقایان در لیگ بسکتبال اصلا قابل قیاس نیست

سحر نجفی در خصوص قراردادهای مالی بازیکنان بسکتبال در لیگ بانوان گفت: دستمزد بانوان اصلا با آقایان قابل قیاس نیست.

سعیده علی نیز در مورد دستمزد بانوان اظهار کرد: دستمزد ما در لیگ بسکتبال چندان تفاوتی با بانوان دیگر رشته‌های ورزشی ندارد. شاید در مواردی بیشتر باشد شاید هم کمتر. اما به عنوان منبع درآمد و یا شغل اصلی نمی‌توان به این مبلغ نگاه کرد.

سارا اعتماد نیز با اشاره به اینکه بسکتبال بانوان در کشورهای دیگر شرایط بهتری نسبت به ایران دارد گفت: دستمزد بانوان این کشورها تفاوت چندانی با دستمزد آقایان ندارد.

شهرت در دنیای بسکتبال بانوان جایی ندارد

سعیده علی در خصوص شهرت بانوان بسکتبالیست عنوان کرد: نه چندان. بین مردم عادی که به هیچ وجه. شاید کسانی که ورزش بانوان را پیگیری می‌کنند ما را بشناسند. مردم مثل ورزش آقایان در ورزش بانوان حامی تیم‌های باشگاهی نیستند و بیشتر به اخبار و حواشی تیم‌های ملی اهمیت می‌دهند. بسکتبال بانوان هم سال‌هاست که فقط در مسابقات داخلی شرکت می‌کند. تا زمانیکه بازی‌های برون مرزی نداشته باشیم شهرتی هم نخواهد بود.

به ورزش بانوان به طور ظالمانه‌ای بی توجهی می‌شود

سارا اعتماد با تاکید بر اینکه به ورزش بانوان به طور ظالمانه‌ای بی توجهی می‌شود بیان کرد: حتی خود مردم هم ورزش را یک اصل اساسی برای بانوان تلقی نمی‌کنند. باید نگاه‌ها تغییر کند در این صورت حقوق ما هم تغییر می‌کند و وضع بدنی دختران در مدارس بهتر می‌شود.

سارا اعتماد در پاسخ به سوال گزارشگر برنامه که پرسید آیا رشته ورزشی بسکتبال را به دختران ایران پیشنهاد می‌کنی؟ جواب داد: بله حتما. برای اینکه جامعه ورزش بانوان احتیاج به حمایت من و امثال من دارد. اگر ماها نباشیم و حمایتی از ورزش نکنیم اتفاقات خوب هم در ورزش بانوان نمی‌افتد. ما باید باشیم بجنگیم، باخت بدهیم تا راه برای بقیه باز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *