تاریخ: 2017-12-17 شناسه خبر: 56737

دلارام وکیلی و تجربه اولین سال بازی در خارج از پایتخت؛

کیفیت لیگ بسکتبال کم نشده / شکست برابر گاز را جبران می‌کنیم

دلارام وکیلی بازیکن تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان عنوان کرد: امیدوارم تجربه بازی در نفت آبادان با قهرمانی شیرین شود.

به گزارش پایگاه خبری .رزش بانوان، دلارام وکیلی بهترین امتیازآور مرحله دوم از دور برگشت سوپرلیگ A بسکتبال بانوان شد. او برای تیم پالایش نفت آبادان به میدان می‌رود.

دلارام وکیلی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما درباره بازی در تیم پالایش نفت آبادان توضیح داد: امیدوارم لیگ امسال با قهرمانی شیرین شود، اولین سالی است که در شهرستان بازی می‌کنم. حضور در تیم نفت، تجربه جدیدی برایم بود که خیلی از آن راضی هستم. امیدوارم این تجربه با قهرمانی به پایان برسد و شیرین‌تر شود.

وی درباره تجربه باخت در مرحله قبل گفت: فقط یک باخت مقابل گاز در مرحله قبل داشتیم، فکر می‌کنم که آن روز بچه‌ها واقعا خودشان نبودند و سعی می‌کنیم که در دور برگشت جبران کنیم.

دور برگشت مقابل گاز جبران می‌کنیم

وکیلی که تا پارسال برای تیم گاز بازی می‌کرد، افزود: گاز تیم خیلی خوب و منسجمی است که بازیکنان آن با توجه به چند سال بازی کنار هم هماهنگ هستند. البته تیم ما هم مقابل آن‌ها خوب کار نکرد. کادرفنی برنامه ریزی کرده و تمرینات خوبی برای بازی برگشت مقابل گاز انجام می‌دهیم.

وی تاکید کرد: در مرحله چهارم از دور برگشت دو بازی با تیم‌های گاز و گروه بهمن داریم که واقعا مسابقات سختی هستند. سخت تمرین می‌کنیم تا در آن مسابقات حساس برنده شویم.

کیفیت لیگ تغییری نکرده است

بازیکن تیم نفت آبادان درباره تمرینات این تیم برای آسیا گفت: نفت امسال به مسابقات آسیایی فکر می‌کند. درست است که نیم نگاهی به بازی‌های آسیایی داریم و ابتدا باید اینجا قهرمان شویم؛ اما هدفمان قهرمانی در لیگ ایران است و تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهیم.

وکیلی درباره کیفیت سوپرلیگ بانوان با کم شدن تعداد تیم‌ها گفت: تعداد تیم‌ها امسال کم شده است. از انصراف استقلال جنوب هم خیلی ناراحت شدیم، چون تیم خوبی با مربی بسیار خوب بود، اما وقتی اسپانسر‌ها حمایت نمی‌کنند، با توجه به هزینه‌های بالا، کار سخت می‌شود.

وی افزود: به نظرم مسابقات کم جان نشده‌اند، حتی پیش‌بینی نتایج سخت‌تر شده و بازی‌ها پایاپای هستند. فقط تعداد تیم‌ها کمتر شده؛ اما کیفیت مسابقات پایین نیامده است.

تفکیک بسکتبال سه نفره خوب است

ملی پوش بسکتبال بانوان که در مسابقات سه نفره ترکمنستان هم شرکت کرده بود، درباره تیم ملی گفت: منتظر تغییرات مدیریتی فدراسیون هستیم و قطعا کار تیم ملی بعد از این تغییرات با انسجام دنبال می‌شود تا بسکتبال ۱۲ نفره را در بازی‌های آسیایی جاکارتا برای اولین بار تجربه کنیم.

وی درباره جداسازی بازیکنان سه نفره افزود: در این صورت شرایط به نظرم خیلی بهتر می‌شود، چون فضای بسکتبال سه نفره با ۱۲ نفره خیلی متفاوت است و اگر بازیکنان متفاوتی برای این دو رشته پرورش پیدا کنند، شاید بهتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *