تاریخ: 2017-12-15 شناسه خبر: 56569

هفته نهم لیگ برتر فوتبال زنان؛

شکست سنگین سپاهان در سیرجان و پیروزی بزرگ راهیاب ملل برابر صدرنشین

هفته نهم رقابت های فوتبال لیگ برتر زنان باشگاه های کشور با شکست سنگین سپاهان در سیرجان و پیروزی بزرگ راهیاب ملل برابر صدرنشین به پایان رسید تا رقابت در بالای جدول جذاب تر شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ، در هفته نهم لیگ برتر فوتبال زنان ، تیم راهیاب ملل سنندج به روند پیروزی های متوالی شهرداری بم پایان داد و سپاهان با شکست سنگین ۴ بر صفر در سیرجان نشان داد که برای مدعی بودن کار سختی در پیش دارد. این شما و این گزارش ویژه ورزش بانوان از هفته نهم:

راهیاب ملل سنندج ۱ شهرداری بم صفر

یک گل از زهرا حاتم نژاد برای پیروزی راهیاب ملل کافی بود. یک دفع توپ از بازیکنان راهیاب ملل با اشتباه دفاع شهرداری بم به شکل اتفاقی به ضد حمله تبدیل شد و بعید بود که زهرا حاتم نژاد این موقعیت را از دست بدهد.

شهرداری بم در این بازی برای اولین بار در فصل جاری امتیاز از دست داد ، برای اولین بار طعم شکست را چشید ، برای اولین بار گل نزد که این آخری در مورد روند گلزنی های زهرا قنبری هم صادق بود گرچه همه رکوردها برای شکستن است.

راهیاب ملل حالا هم امتیاز با شهرداری بم است و مدعی جدی قهرمانی. شهرداری بم ۲۴ امتیازی و با تفاضل گل بهتر نسبت به راهیاب ملل هنوز هم صدرنشین است.

هر دو تیم ، ۳ امتیاز بیشتر از تیم های سوم و چهارم جدول شامل شهرداری سیرجان و سپاهان دارند.

بیان محمودی پس از این برد گفت: ۲ بازیکن اصلی تیممان را نداشتیم و این برای ما دغدغه بزرگی بود. با این حال بازیکنان ما هم منطقی و هم با غیرت کار کردند. زهرا خواجوی دروازه بان جوان راهیاب ملل هم گفت که این سخت ترین بازی از ابتدای فصل برای او بوده اما امیدوار است تیمش تا پایان فصل با همین روند به پیش برود.

کوهستان خسروی کاپیتان شهرداری بم هم از عملکرد هر دو تیم تمجید کرد اما گفت که تیم شهرداری بم به زمین ناهموار عادت ندارد و چون همیشه روی زمین هموار کار کرده از بازی در زمینی چون سنندج عاجز است. خسروی راهیاب ملل را تیمی مدعی دانسته و گفته است که علت این که به راهیاب ملل نرفته عدم توافق مالی در ابتدای فصل بوده است.

شهرداری سیرجان ۴ سپاهان اصفهان صفر

سپاهان نتیجه مایوس کننده دیگری به دست آورد. پس از تجربه شکست ۴ بر صفر برابر شهرداری بم ، این دومین باخت آن هاست و باز هم نتیجه مشابه و این که در برابر ۲ تیم مدعی ۴ بر صفر بازنده شده باشید یعنی یک جای کار در سپاهان قطعا ایراد دارد.

شبنم بهشت ستاره این بازی بود و هت تریک کرد. آن هم پس از یک نیمه بدون گل. دیگر گل سیرجانی را هم الهام عنافچه به ثمر رساند.

سپاهان حتی ممکن بود شکست سنگین تری را بپذیرد اما تیرک دروازه مانع شد. زردها گرچه حداقل در نیمه اول بازی بدی انجام ندادند اما همه چیز برای آن ها طی ۴۵ دقیقه از دست رفت. سپاهان برای بازگشت به کورس دیگر فرصت اشتباه ندارد. سیرجان اما پس از شکست هفته قبل در ال کرمانیکو حالا مدعی جدید قهرمانی است.

پارس جنوبی ۱ ذوب آهن ۲

در روزی که لیلا معلم دوباره برای پارس جنوبی گل زد ذوب آهن ناکامی های اخیر را به دست فراموشی سپرد و با گل های مرضیه فیضی و سارا سبزواری بازی را به سود خود تمام کرد.

پارس جنوبی از فرصت طولانی برای به تساوی کشیدن بازی استفاده نکرد و ذوب آهن از سفر به خلیج فارس با دست پر به نصف جهان برگشت. نفس راحت برای مژگان مدائم زاده و انرژی مثبت برای فاطمه عادلی ، صفورا جعفری و بقیه.

خیبر خرم آباد ۱ آذرخش تهران ۲

فوتبال ایران می تواند در آینده به چهره های جوانش ببالد. ساینا بالاجانی یکی از این چهره هاست که امروز در خرم آباد هر ۲ گل تیم مهناز امیر شقاقی را وارد دروازه خیبر کرد. تک گل خیبر را هم فرناز مقبلی به ثمر رساند. این برد آذرخش را در جدول به رده هفتم رساند.

وضعیت خیبر اما جالب نیست و این تیم همچنان در قعر جدول قرار دارد.

استقلال خوزستان ۲ همیاری آذربایجان غربی ۴

استقلال خوزستان در خانه هم از پس همیاری بر نیامد تا همچنان در انتهای جدول همسایه خیبر باشد.  سمیرا اسماعیلی ، هدیه حسن زاده (۲ گل) ، مهناز شاه مرادی برای همیاری و فاطمه شجاعی ، صغری فتاحی منش برای استقلال خوزستان در این بازی گلزنی کردند.

همیاری با این برد و به لطف شکست پارس جنوبی برابر ذوب آهن ، یک پله بالا آمد و به رده نهم جدول رسید.

پالایش گاز ایلام ۱ منتخب استان فارس ۱

دیگر بازی هفته را پالایش و منتخب فارس برگزار کردند. طاهره آزادی برای پالایش گاز ایلام گل زد و بازیکن پالایش گاز به اشتباه دروازه خودی را گشود تا بازی به تساوی کشیده شود. پالایش گاز فعلا ۱۴ امتیازی است و برای کسب رتبه پنجم لیگ می جنگد اما در این راه احتمالا ذوب آهن رقیب سرسختی باری این تیم خواهد بود. منتخب فارس با ۱۰ امتیاز در رده هشتم است.

گزارش هفته هشتم لیگ برتر فوتبال زنان را اینجا بخوانید.

 

گزارش از : حامد اسماعیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *