تاریخ: 2016-06-27 شناسه خبر: 28839

گفت و گوی سایت ورزش بانوان با فاطمه اعتدادی:

این فصل از لیگ فوتسال بانوان ضعیف‌تر از قبل برگزار می‌شود

فاطمه اعتدادی

امسال 14 تیم قرار است در لیگ برتر فوتسال بانوان شرکت کنند. اما بهتر بود لیگ با هشت تیم پیگری شود در عوض کیفیت برگزاری مسابقات بهتر می‌شد؛ با این وجود لیگ امسال هم کیفیت چندان بالایی نخواهد داشت و این به ضرر همه ما است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فاطمه اعتدادی بانوی فوتسالیست بسیار موفق تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی است. برای آگاهی از برنامه‌های پیش روی تیم ملی فوتسال بانوان و همچنین لیگ برتر با بانوی فوتسال کشورمان گفت و گویی داشتیم که متن آن در ذیل آمده است.

از برنامه‌های پیش روی فوتسال بانوان بگویید.

حدودا یک ماه است که از تیم ملی دور شده‌ایم و بیشتر اوقات استراحت می‌کنیم. آذر ماه جام جهانی فوتسال و مهرماه هم یک بازی دوستانه با روسیه برگزار می‌شود. تمرینات تیم ملی از ۱۹ تیر ماه آغاز خواهد شد. لیگ برتر فوتسال بانوان هم از اواسط شهریور آغاز می‌شود. تمرینات تیم فوتسال دانشگاه آزاد هم بعد از عید فطر آغاز می‌شود. در کل برنامه بسیار سنگینی برای فوتسال بانوان برنامه‌ریزی شده است.

مربی خارجی چه شد؟

من یک بازیکن هستم در همین حد هم به فعالیتم ادامه می‌دهم. فقط می‌دانم قرار بود یک مربی خارجی برای مدتی در کنار خانم سلیمانی باشد اما هنوز خبری نیست.

به نظر شما با توجه به پتانسیل خوب بانوان فوتسالیست چه راهکاری برای ارتقا این رشته ورزشی در بخش بانوان وجود دارد؟

مشکل ما کمبود دیدار تدارکاتی است. ما باید با تیم‌هایی مثل ژاپن، اسپانیا و پرتغال دیدار دوستانه داشته باشیم. تا اختلافمان با حریفان کمتر شود و تیم‌ها را بشناسیم. از طرفی به دلیل رعایت پوشش اسلامی بسیاری از تیم‌ها حاضر نیستند در ایران بازی تدارکاتی داشته باشند. بچه‌های فوتسالیست ایران به مسئله حجاب عادت کرده‌اند. اما برای بسیاری از کشورها اصلا قابل قبول نیست.

از لیگ فوتسال بانوان بگویید.

امسال ۱۴ تیم قرار است در لیگ شرکت کنند. در صحبتی که با شهرزاد نصیری، مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتسال بانوان داشتیم پیشنهاد دادیم ” بهتر است لیگ با هشت تیم پیگری شود اما کیفیت برگزاری مسابقات بهتر شود ” اما نصیری اعلام کرد متاسفانه نمی‌شود تیم‌ها را از لیگ حذف نمود. پس لیگ امسال هم کیفیت چندان بالایی نخواهد داشت و این به ضرر همه ماست.

از تیم فوتسال دانشگاه آزاد رضایت دارید؟

قرارداد من با این تیم دوساله بود و بسیار راضی هستم. پیشنهاد از سایر تیم‌ها دارم اما هم از مربی و هم از شرایط مالی تیم رضایت دارم. آقای دادکان، معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی همیشه و همه جا حامی ورزشکاران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *