تاریخ: 2018-01-13 شناسه خبر: 57634

بعد از انتخاب رامین طباطبایی به عنوان رئیس فدراسیون بسکتبال؛

آرزوی سعیده علی: نگاه همسان به بسکتبال زنان و مردان ایران

زمانی آرزوی سعیده علی راهیابی تیم ملی بسکتبال بانوان به بازی‌های المپیک بوده اما اکنون بزرگ‌ترین آرزویش این است که به بسکتبال بانوان همچون بسکتبال آقایان توجه شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال، برگزار شد و رامین طباطبایی برای ۴ سال به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد. سعیده علی نماینده ورزشکاران زن حاضر در این مجمع و عضو تیم بسکتبال گروه بهمن بعد از انتخاب رامین طباطبایی به عنوان هسته اصلی قدرت در فدراسیون بسکتبال به خبرنگار “ورزش بانوان” گفت: با صحبت‌هایی که در مورد ایشان شنیدم، امیدوارم اتفاقات جدیدی در بسکتبال رخ دهد. حجاب بانوان بسکتبالیست محجبه و مسلمان از سوی فدراسیون جهانی پذیرفته شد و در حال حاضر بسکتبال بانوان کشورمان شرایط حساسی را طی می‌کند. امیدوارم آقای طباطبایی نگاه ویژه‌ای به بسکتبال دختران داشته باشند.

او در خصوص شرایط فعلی بسکتبال زنان در ایران عنوان کرد: شرایط سخت است، سال به سال به علت نبود اسپانسر تعداد تیم‌های لیگ کم می‌شود، با اینکه تمام برنامه‌ها و بازی‌های لیگ تقریبا منظم در حال برگزاری هستند، اما مشکل نبود اسپانسر جدی است. بازی‌های ما پخش مستقیم ندارد و رسانه‌ها هم توجه کمتری به مسابقات بانوان دارند.

عضو تیم بسکتبال گروه بهمن در خصوص شرایط تیمش در سوپر لیگ اعلام کرد: خوشبختانه گروه بهمن در بازی‌های مرحله گروهی صدرنشین شد و چون تیم هشتم انصراف داد مستقیما و بدون برگزاری پلی آف به فینال و جمع چهار تیم برتر رسیدیم. همه تلاش ما هم این است که گروه بهمن قهرمان این رقابت‌ها شود.

سعیده علی در ارتباط با نحوه پشتیانی مالی از بازیکنان شاغل در لیگ بسکتبال زنان خاطر نشان کرد: تا کنون در تیم‌های زیادی در لیگ بسکتبال بانوان بازی کرده‌ام و همیشه شاهد نقص‌هایی بودم. مطمئن هستم در حد و اندازه توان خودشان برای بازیکنان هزینه نمی‌کنند. امیدوارم شرایط بانوان در بازی‌های لیگ بهتر از این باشد.

آرزوها ؛ المپیک و نگاه همسان

سعیده علی در گفتگویی اعلام کرده بود تا جایی که توانایی بدنی داشته باشد، بسکتبال بازی خواهد کرد. او در پاسخ به سوال خبرنگار “ورزش بانوان” که پرسید، «آیا می‌توانیم امیدوار باشیم سعیده علی تا ۴۰ سالگی بسکتبال بازی کند؟» بیان کرد: با مشورت با کسانی که به آنها اعتماد دارم و الگوی من در بسکتبال هستند و تا زمانیکه در اوج باشم و توانایی بدنی‌ام مرا یاری کند، بازی می‌کنم. خوشبختانه به خاطر بازی‌هایی که پیش روی تیم ملی ما است انگیزه بسیار بالایی دارم. زمانی آرزو داشتم که بسکتبال بانوان ایران راهی المپیک شود اما الان بزرگ‌ترین آرزویم این است که بسکتبال بانوان هم مثل بسکتبال آقایان دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *