تاریخ: 2018-02-07 شناسه خبر: 58614

جام از پایتخت خارج می شود؟

جنگ قهرمانی لیگ برتر هندبال؛ قسمت آخر: ببر و قهرمان شو

هفته پایانی لیگ برتر هندبال زنان روز جمعه 20 بهمن برگزار می شود و تکلیف قهرمان این فصل در رقابت رودرروی دو تیم بالای جدول مشخص خواهد شد.

* حامد اسماعیلی

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ؛ پرونده لیگ برتر هندبال زنان ایران روز جمعه بسته می شود و جدال تاسیسات دریایی تهران و نفت و گاز گچساران تعیین کننده قهرمان این فصل خواهد بود.

پس از برگزاری مسابقات هفته سیزدهم ، شهید چمران لارستان از کورس قهرمانی خارج شد و اکنون این تیم به عنوان قهرمان فصل قبل امیدوار است با کسب پیروزی محتمل در بازی آسان در خانه برابر هیئت اصفهان و البته شکست نفت و گاز در تهران ، نایب قهرمان لیگ شود.

با این حال ، همه چشم ها به بازی روز جمعه در تهران خواهد بود. تساوی یا پیروزی تاسیسات دریایی جام را در تهران حفظ می کند و شکست این تیم ، به قهرمانی گچساران می انجامد با این حال پیش بینی در قبال این مسابقه دشوار است.

در بازی رفت ، نفت و گاز موفق به شکست تاسیسات شد و تاسیسات قهرمانی لیگ برتر در نیم فصل را از دست داد و از این رو ، این مسابقه برای تاسیسات یک بازی انتقامی به شمار می رود. تاسیسات پس از یک فصل خوب با زهرا ابراهیمی حالا یک نفس تا قهرمانی فاصله دارد.

پس از این که فصل گذشته مهرنوش نجف زاده در کسب قهرمانی با تاسیسات ناکام شد ، کمتر کسی فکر آن را می کرد که تضعیف نسبی تاسیسات و خانه تکانی در این تیم ، چه در بین بازیکنان و چه در نیمکت ، نه تنها این تیم را ضعیف نکند بلکه ثبات را به اردوی آن ها بیاورد.

بدین ترتیب ، همه چیز برای تاسیسات به جز بازی رفت برابر همین تیم نفت و گاز گچساران ، به خوبی پیش رفته است. روی کاغذ تاسیسات تیم پرمهره تری است اما گچساران تک مهره هایی تعیین کننده دارد که تشنه قهرمانی هستند. این عطش ، کار را برای تاسیسات گره خواهد زد.

ERF در برابر باتجربه ها

مثلث  ERF شامل الناز قاسمی ، راضیه جانباز و فاطمه خلیلی اگر همه ی گچساران نبوده اما قطعا بخش اصلی نمایش گچساران در این فصل را بر عهده داشته است. چه کسی می تواند از توان فاطمه خلیلی در دروازه گچساران به سادگی عبور کند؟

کدام مربی است که نخواهد عنصر شجاع دلی مثلی الناز قاسمی را در اختیار نداشته باشد؟ چطور می توان از نقش راضیه جانباز در ترکیب آبی های گچساران عبور کرد؟ با تجمیع قوای این مثلث و البته سایر بازیکنانی که هر یک در موفقیت تیمشان تاثیر گذار بوده اند ، نفت و گاز به حریفی ترسناک برای تاسیسات تبدیل می شود.

تیم منتخب نیم فصل ؛ دو تن از مثلث ERF در بین نفرات اصلی و یکی در بین نفرات رزرو

اما در ترکیب تاسیسات ، زهرا ابراهیمی اگر از شکست در بازی رفت به اندازه کافی درس نگرفته باشد ، تاسیسات زمین مسابقه را سرافکنده ترک خواهد کرد.  پاشنه آشیل تاسیسات همیشه شروع ضعیف این تیم است. تاسیسات معمولا تیم نیمه اول نیست و این را عملکرد آن ها در بازی های گذشته می گوید.

از سوی دیگر ، اگر تاسیسات در نیمه دوم بر می خیزد توان فنی نیمکت این تیم و البته سطح بالای تجربی و آمادگی بدنی تاسیسات را می رساند.فراموش نکنیم که وقتی در مورد تاسیسات دریایی صحبت می کنیم از تیمی پرستاره حرف می زنیم. مهره هایی چون مینا وطن پرست ، الناز رمضان پور ، نرگس شیخی ، راضیه سهرابی و بقیه. مسابقه جذابی در پیش خواهد بود.

پیش بینی دو نیمه متفاوت

با توجه به مواردی که در بالا گفتیم ، پیش بینی یک بازی با ۲ نیمه متفاوت محتمل است. یک شروع رویایی از نفت و گاز گچساران در نیمه اول و البته مثل همیشه ، زمان خواهد برد تا موتور تاسیسات گرم شود. ضد حمله های سنگین نفت و گاز با محوریت الناز قاسمی و شاید سیوهای هانیه لک. در این شرایط پیروزی گچساران در نیمه نخست یا حداقل رقابت شانه به شانه دو تیم ، احتمال غالب است.

در نیمه دوم اما پیش بینی ، سنگین تر شدن ترازو به نفع میزبان است. تاسیسات بیشتر می جنگد ، تجربه بازیکنانش را به جنگ برانگیختگی روانی نفت و گاز می فرستد و آمار اشتباهات فردی در گچساران در نیمه دوم افزایش پیدا می کند. چیزی که تاسیسات می خواهد مگر این که مثلث ERF معادلات را عوض کنند.

البته این فقط یک پیش بینی بر پایه اطلاعات و آمارهای مربوط به بازی های گذشته است. واضح است که هر بازی شرایط خاص خود را دارد و هیچ چیز ، مطلقا قابل پیش بینی نیست.

از خاطرات لذت ببر

جام قهرمانی دست آخر یا در تهران می ماند یا به گچساران می رود. با این حال ، بدون اصرار بر جمله های اعصاب خرد کن و تکراری ، به خوبی می دانیم که هر دو تیم تا چه اندازه برای قهرمانی شایسته اند. برنده حق دارد شادی کند اما بازنده باید سر خود را بالا بگیرد.

همه آن ها یکی از جذاب ترین لیگ های سال های اخیر را ساختند. با احترام به جای خالی شهید چمران لارستان ، تیم محترم و دوست داشتنی هندبال ایران ، تاسیسات و نفت و گاز گچساران سال زیبایی برای هندبال ایران رقم زدند و حالا در یک قدمی قهرمانی لیگ برتر قرار دارند.

جوانمردانه بجنگید و سوت پایان مسابقه که به صدا درآمد از مرور خاطرات فصلی که گذشت لذت ببرید.

سربازان جمعه

فهرست تاسیسات دریایی :

مینا وطن پرست ، الناز رمضان پور ، مهین وطن پرست ، راضیه سهرابی ، مهسا یزدانی ، زهرا یوسفی ، نرگس شیخی ، مریم یوسفی ، شادی تاج بخش ، نیوشا مراد بخش ، مهدیه جعفری ، شقایق ظفری ، شقایق تاج بخش ، زهرا عبدلی ، هانیه لک ، گلاره کیان بخت ، ناهید رضایی ، معصومه راد ، فاطمه مرادی ، فائقه میبدی ، آیسان دشتی ، سپیده میرزا محمدی ، سعیده قدرتی

فهرست نفت و گاز گچساران :

صونا بیداد ، طاهره درخشان ، نسرین رستمی ، پریسا علی پور ، مژده کاراوند ، ستاره رحمانیان ، طاهره محمد قاسمی ، فاطمه خلیلی ، هانیه کرمی ، راضیه جانباز ، الناز قاسمی ، بهار ایزد گشب ، شیدا کرمی ، هاجر عباسی ، مریم کاظمی ، سحر مشایخ ، مهرنوش شش بلوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *