تاریخ: 2017-06-29 شناسه خبر: 50808

بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان 2017؛

برنز قطعی طیبه پارسا از دست رفت

طیبه پارسا

طیبه پارسا تکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در حالیکه تا پایان راند سه جلو بود با قبول شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت و شانس کسب مدال را از دست داد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از روز شنبه (۳ تیرماه) در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه دارد. امروز (پنج شنبه) و در ششمین روز این مسابقات، رقابت‌های مرحله مقدماتی اوزان ۵۷- کیلوگرم گروه زنان برگزار می‌شود. طیبه پارسا نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه به مصاف «باناسا دیومانده» از ساحل عاج دارنده مدال برنز قهرمانی آفریقا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۳ به برتری رسید.

او در دومین مبارزه برابر «راحله آسمانی» تکواندوکار بلژیک قرار گرفت و توانست با شکست (۱۶ بر ۱۲) این تکواندوکار راهی مرحله سوم شود. راحله آسمانی عضو سابق تیم ملی تکواندوی بانوان ایران که نایب قهرمانی آسیا را در کارنامه داشت که سال گذشته به کشور بلژیک پناهنده شده بود، تبعه کشور بلژیک شده و با پرچم این کشور در مسابقات حضور می‌یابد. مبارزه پوراسماعیل و آسمانی رویارویی دو ایرانی بود اما فقط یک نفر به نمایندگی از ایران روی شیاپ چانگ حاضر شده بود.

نماینده ۲۰ ساله وزن چهارم که اولین حضورش را در مسابقات جهانی تکواندوی بزرگ‌سالان تجربه می‌کند، در سومین پیکار رو در روی «پاتریکجا آدامکیوسز» از لهستان دارنده مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی اروپا قرار گرفت و توانست با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ پیروز شود.

پارسا در مبارزه چهارم با «نیکیتا گلاسنویک» نماینده سوئدی دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی اروپا و نقره قهرمانی نوجوانان جهان مبارزه کرد و در حالیکه راند سوم ۷ بر ۶ جلو بود، پس از اصابت ضربه حریف به هوگو، متاسفانه طیبه پارسا بلند نشد و برنز جهانی از دست رفت. تا دقیقه آخر جلو بود اما به شدت تحلیل رفت، از ادامه مبارزه انصراف داد و شانس راهیابی به مرحله نیمه نهایی را از دست داد. این در حالی است که تنها ۲۹ ثانیه مانده بود و مبارزه به راند طلایی کشیده می‌شد.

طیبه پارسا در وزن قبلی کیمیا علیزاده به مصاف رقبایش رفت.

گفتنی است؛ ملی‌پوشان در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

 

دومین مدال برنز تکواندوی بانوان ایران در دستان طیبه پارسا (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *